Przegrana KSZO Ostrowiec z Gwardią Opole

RAFAŁ SOBOŃZaktualizowano
Rafał Soboń
Od porażki rozpoczęli rozgrywki I ligi piłkarzy ręcznych gracze KSZO Odlewni Ostrowiec.

Ostrowiecki zespół przez większą część przygotowań musiał rozgrywać mecze sparingowe bez kontuzjowanych Grzegorza Mroczka i Tomasza Pomiankiewicza. Gdy obaj przed tygodniem powrócili do kadry, ten pierwszy w środę doznał na treningu urazu kości śródręcza, a dzień później kontuzja wyeliminowała także Macieja Jeżynę, który niefortunnie stanął na piłce i skręcił staw skokowy.

To dodatkowo skomplikowało sytuację ostrowieckiego beniaminka przed inauguracyjnym meczem ze spadkowiczem z PGNiG Super Ligi - Gwardią Opole. Dobrze w bramce rywali spisywał się Adam Malcher i przewaga Gwardii szybko rosła: 5:4, 8:4, 13:5, 15:7, by na przerwę zespoły schodziły przy stanie 21:9. Po zmianie stron poprawiła się gra KSZO. Do roszad doszło także w obsadzie bramki Gwardii i gościom łatwiej było zakończyć swoje akcje celnym rzutem. Na minutę przed końcową syreną, KSZO przegrywał ośmioma bramkami, jednak gra w osłabieniu, zakończyła się dwoma skutecznymi kontrami Gwardii i ostatecznie gospodarze wygrali 36:26. - To były zdecydowanie dwie różne połowy. Pierwsza - fatalna. Popełniliśmy wiele prostych błędów. Moi zawodnicy wyszli chyba zbyt spięci do wymagającego rywala. Mylili się przy rzutach, z czego wychodziły kontry. W drugiej połowie poprawiliśmy i grę i skuteczność. Robiliśmy wszystko, żeby wyjść z tego meczu z twarzą - skomentował trener KSZO, Rafał Przybylski.

Gwardia Opole - KSZO Odlewnia Ostrowiec 36:26 (21:9)

KSZO: Szewczyk, Drabik - Bożek, Mazur, Radowiecki, Cukierski, Fugiel 5, Jamioł 1, Afanasjev 2, Świeca, R. Pomiankiewicz 1, T. Pomiankiewicz 4, Biskup 4, Wojkowski, Kalita 9.

W innych meczach: Siódemka Legnica - MTS Chrzanów 38:22 (18:10), Szczypiorno Kalisz - Czuwaj Przemyśl 36:24 (15:11), Olimp Grodków - AZS UZ Zielona Góra 26:19 (11:9), ŚKPR Świdnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:28 (14:15), Olimpia Piekary Śl. - Viret CMC Zawiercie 28:25 (14:14).

1. Siódemka 1 2 38-22
2. Szczypiorno 1 2 36-24
3. Gwardia 1 2 36-26
4. KOŃSKIE 1 2 33-25
5. Olimp 1 2 26-19
6. Olimpia 1 2 28-25
7. Ostrovia 1 2 28-27
8. Świdnica 1 0 27-28