Przekleta końcówka. UMKS Kielce przegrał z Polonią Przemyśl

/MAT/
Znów o pechu mogą mówić pierwszoligowi koszykarze UMKS Kielce. W środę znów byli równorzędnym rywalem dla wyżej notowanego rywala z Przemyśla, ale ostatecznie znów minimalnie przegrali.

UMKS Kielce - Polonia Budimpex Przemyśl 73:77, (20:15, 14:24, 18:18, 21:20)
UMKS:
Król 18 (3x3), Makuch 17, Wróbel 11 (1x3), Fąfara 4, Busz 3 (1x3) - Osiakowski 7 (1x3), Kamecki 4, Kijanowski 4, Lewandowski 3 (1x3), Tokarski 2.

Kielczanie rozpoczęli dobrze, szczególnie w obronie. W pierwszej kwarcie bardziej doświadczony zespół z Przemyśla nie miał łatwych pozycji do oddania rzuty, a z gry niemal całkowicie wyłączony był ten, z którego strony obawiano się największego zagrożenia, środkowy Dariusz Wyka. W ataku kieleckiej drużyny wróciła natomiast skuteczność i głównie dzięki skutecznym akcjom Huberta Makucha i Rafała Króla (trzy celne "trójki" w pierwszej kwarcie) przewaga UMKS w siódmej minucie wynosiła już dziewięć punktów (18:9).

Wraz z biegiem czasu w kieleckie kosze coraz bardziej wstrzeliwali się goście, jednak nawet jedenaście punktów straty w trzeciej kwarcie (44:55) nie załamało gospodarzy. Ambitnie grający kielczanie doprowadzili do zaciętej końcówki, jednak kolejny już raz czegoś w niej im brakowało. Kielczanie może i mięli szansę na zwycięstwo, ale w ostatnich sekundach goście nie mylili się z linii rzutów wolnych (w całym meczu oddali w ten sposób aż 25 rzutów, trafiając 24).

W innych meczach: Start Lublin - MOSiR Krosno 75:70, MKS Dąbrowa - Politechnika Poznań 94:66, Sokół Łańcut - SIDEn Toruń 57:61, SKK Siedlce - AZS Szczecin 68:77, Znicz Pruszków - AZS Kutno 73:75, Stal Ostrów Wielkopolski - Spójnia Stargard Szczeciński 72:74, Śląsk Wrocław - Astoria Bydgoszcz 105:53.