Niepokonany MKKS Rybnik podtrzymał swoją passę w Kielcach. Porażka AZS UJK w meczu II ligi koszykarzy

Wojciech Buras
AZS UJK Kielce przegrał z MKKS Rybnik.
AZS UJK Kielce przegrał z MKKS Rybnik. AZS UJK Kielce
Zawodnicy AZS UJK Kielce przegrali u siebie z MKKS Rybnik 83:97 w meczu 11. kolejki II ligi koszykarzy. Drużyna Rafała Gila wysoko przegrywała, ale rzuciła się w pogoń za rywalem w czwartej kwarcie. Zmniejszyła stratę do trzech punktów. Ostatecznie to goście byli skuteczniejsi w końcówce i zabrali z Kielc komplet punktów.

Porażka Akademików

AZS UJK Kielce - MKKS Rybnik 83:97 (22:23, 18:25, 19:23, 24:26)
AZS UJK: Karczemny 3, Łosiak 15, A. Strojek, Pisarczyk 14, Lewandowski 18, Makhnach 2, Cygan 3, Flisiak 2, Wierzbicki, Lesisz 6, Osiakowski 20.

AZS UJK zaliczył serię sześciu porażek z rzędu. W środę, 15 listopada, przegrał na wyjeździe z KS 27 Katowice 88:102 i chciał zdobyć pierwsze od dawna zwycięstwo w meczu z MKKS Rybnik. Goście przyjechali do Kielc jako jedyna niepokonana drużyna w grupie C drugiej ligi. W ich składzie występuje między innymi Marcin Kosiorowski, młodzieżowy reprezentant Polski z doświadczeniem zdobytym na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. Notuje w tym sezonie średnio 17.3 punktów na mecz.

MKKS rozpoczął sobotnie zmagania od wyniku 6:0 i dwóch "trójek" Kosiorowskiego. Po pięciu minutach ich przewaga sięgnęła 11 punktów, ale kielczanie dobrze finiszowali i przegrywali po pierwszej kwarcie jednym "oczkiem".

Druga i trzecia kwarta przebiegły pod dyktando gości, którzy odskoczyli nawet na 18 punktów. W ostatniej odsłonie spotkania serię zdobyczy pod koszem rywala zaliczył AZS UJK. Świetnie grał Piotr Osiakowski, który znacząco przyczynił się do zredukowania prowadzenia przeciwnika. Na 6:30 minut przed końcem meczu za trzy trafili Wojciech Pisarczyk i Jakub Lewandowski. Ich drużyna przegrywała wtedy już tylko trzema punktami. Dalsza część spotkania należała już do MKKS Rybnik, który odskoczył i zgarnął kolejne zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, wygrywając 97:83. Dla zespołu Rafała Gila to siódma porażka z rzędu.