MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przygotowania do budowy mostu przez Wisłę w Sandomierzu idą pełną parą

(GOP)
Wycinka drzew na terenie planowanej budowy została już zakończona.
Wycinka drzew na terenie planowanej budowy została już zakończona. M. Płaza
Drzewa i krzewy zostały wycięte zostały między innymi wzdłuż ulicy Lwowskiej. Wkrótce mają rozpocząć się prace przy budowie dróg technologicznych oraz zaplecza.

Pod koniec kwietnia, jeszcze przed rozpoczęciem robót budowlanych, wykonane zostaną dodatkowe badania geologiczne.

Zgodnie z harmonogramem

Prace budowlane wykonawca - firma Mota - Engil Polska S.A. będzie mógł rozpocząć dopiero po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę.
- W tej chwili trwa kompletowanie i uzgadnianie ostatecznych rozwiązań projektowych do wniosku o pozwolenie na budowę. Wniosek zostanie złożony w ciągu kilku następnych dni - informuje Kazimierz Szewczyk, kierownik działu marketingu w Mota - Engil Polska SA.

Wykonawca spodziewa się, że otrzyma pozwolenie na początku czerwca, czyli zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Na wybudowanie mostu firma będzie miała 19 miesięcy.
Tak będzie wyglądał

W ubiegłym tygodniu projektanci przedstawili w siedzibie kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wizualizację obiektu.
Nowy, pięcioprzęsłowy most przez Wisłę będzie miał długość 456 metrów, a szerokość 14 metrów. Będzie miał chodnik dla pieszych i ścieżkę rowerową. Kształtem będzie nawiązywać do już istniejącego. Oba mosty będzie dzielić odległość 10 metrów.

Inwestycja obejmuje również budowę dojazdów do mostu z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego Sandomierza. Oznacza to budowę między innymi drugiej jezdni ulicy Lwowskiej, przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Jana Pawła II oraz budowę skrzyżowania z ulicami Mostową i Powiśle.
Koszt całego zadania to 80,4 miliona złotych. Inwestycja realizowana jest w nowoczesnym systemie "zaprojektuj i zbuduj".

Stary do remontu

Niedawno rozstrzygnięty został przetarg na opracowanie projektu remontu starego mostu oraz budowy ulicy Lwowskiej Bis, czyli dwujezdniowej, czterokilometrowej drogi prowadzącej od mostu do Trześniówki. Przetarg wygrała firma Inmost, na przygotowanie projektu ma czas do końca roku.

Tutaj ze względu na skomplikowane rozwiązania komunikacyjne GDDKiA nie zdecydowała się na uproszony tryb "zaprojektuj i zbuduj".
Remont mostu rozpocznie się zaraz po oddaniu do użytku nowego obiektu. W przyszłości oba mosty będą stanowić dwujezdniowy fragment drogi numer 77 Lipnik - Stalowa Wola.

Długo wyczekiwana inwestycja pozwoli rozładować korki w rejonie mostu i na trasie w kierunku Tarnobrzega i Stalowej Woli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie