Pucharowa porażka KSZO 1929 Ostrowiec z Pelikanem Łowicz

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Na rundzie przedwstępnej zakończyli swój udział z Pucharem Polski piłkarze beniaminka III ligi, KSZO 1929 Ostrowiec. W sobotę na stadionie przy Świętokrzyskiej ulegli Pelikanowi Łowicz 0:2.

KSZO 1929 Ostrowiec - Pelikan Łowicz 0:2 (0:1)

0:1 Mariusz Solecki 10 min.

0:2 Nikola Dremluk 71 minuta (rzut karny)

KSZO: Duda - Dylewski, Gruszka, Dryka, Sarna (67. Kijanka), Dziadowicz, Sudy, Kotwa (75. Karasek), Żak (62. Cholewiński),Kosowski, Skwarliński

Pelikan: Olszewski - Gołuch, Dremluk, Brodecki, Ceglarz, Wyszogrodzki, Kowalczyk, Pomianowski (88. Bończak), Adamczyk (60. Golański), Solecki, Ekwueme (77. Bojańczyk)

W pierwszej połowie to goście prowadzili grę, dokładnie rozgrywali piłkę i dość szybko, bo już w 10 minucie objęli prowadzenie, po strzale Mariusza Soleckiego, który uwolnił się spod opieki obrońców i uderzył z granicy pola karnego nie dając szans Cezaremu Dudzie. Bramkarz KSZO w tej części gry jeszcze kilkakrotnie ratował zespół z opresji.

Na drugą połowę gospodarze wyszli już mniej spięci, jednak wymiana ciosów zakończyła się pechowo dla podopiecznych trenera Rafała Lasockiego. Po zagraniu piłki ręką, w 71 minucie pewnym strzałem z rzutu karnego pod poprzeczkę podwyższył Nikola Dremluk. Minutę później dobrą okazję na bramkę kontaktową miał Kamil Dziadowicz, jednak jego uderzenie minęło minimalnie bramkę Pelikana. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, co oznacza, że w kolejnej rundzie Pucharu Polski zagra Pelikan Łowicz, a jego rywalem będzie Bałtyk Koszalin.

W 75 minucie Łukasza Kotwę zmienił pozyskany z MKS KSZO Junior Adrian Karasek, dla którego był to debiut w zespole KSZO 1929 Ostrowiec.