Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni Łopuszna na półmetku kadencji. Oceniamy ich dokonania. Kto najlepszy?

Bartłomiej Bitner
Trwa akcja Echa Dnia - „Mała Ojczyzna, duża sprawa”. Wspólnie z Państwem oceniamy pracę radnych kolejnych gmin. Czas na radnych Łopuszna. W piątek, 25 listopada rozpoczęliśmy głosowanie. Zakończy się ono w poniedziałek, 5 grudnia o godzinie 24. Zwyciężą radni, którzy zdobędą największą liczbę głosów.

Przejdź do: OCENY RADNYCH ŁOPUSZNA I ZAGŁOSUJ

Rada Gminy Łopuszno składa się z 15 osób – dziesięciu mężczyzn i pięciu kobiet. Najwięcej, bo siedmioro radnych reprezentuje klub Łopuszańskiego Porozumienia Samorządowego. Sześcioro dostało się do Rady startując w wyborach samorządowych pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego, czyli tego ugrupowania, z którego wywodzi się pani wójt Irena Marcisz. Dwóch radnych zwycięsko pretendowało w wyborach z komitetu Razem Dla Gminy Łopuszno.

Na czele Rady Gminy Łopuszno stoi przewodnicząca Zdzisława Zimna. Jej zastępcami są Sławomir Kramarczuk i Jerzy Adamiec.
Sesje Rady Gminy w bieżącej kadencji są spokojne. Nie brakuje jednak podczas nich dyskusji, w tym też długotrwałych, wszak ścierają się poglądy dwóch grup radnych – Łopuszańskiego Porozumienia Samorządowego, które ma większość, i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W ostatnich dwóch latach radni wykazywali się swoim działaniem na wielu polach. Chodzi tu na przykład o inwestycje drogowe, dotyczące obiektów użyteczności publicznej, czy też te związane z kanalizacją. W tej kadencji gminie udało się wybudować w Łopusznie budynek przedszkolny. To jedna z najważniejszych inwestycji, bo takiego punktu na terenie gminy bardzo brakowało.

Jeśli chodzi o inwestycje drogowe, to jedną z ważniejszych, jakie gminie udało się zrealizować w ostatnim roku (także dzięki głosom radnych), była przebudowa nieco ponad 4-kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Gnieździskach, biegnącej w kierunku Piekoszowa. Mieszkańcy od dawna domagali się, by wyremontować ten fragment. Brakowało bowiem przy nim chodnika, a dziury i nierówna nawierzchnia uprzykrzały życie kierowcom. Teraz to się zmieniło. Droga ma nową nawierzchnię asfaltową, a także chodnik na 1,5-kilometrowym odcinku. Dzięki temu wzrosło w Gnieździskach bezpieczeństwo pieszych. Inwestycja ta kosztowała 2 miliony złotych. Milion złotych stanowiła dotacja w ramach „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020”, resztę kwoty stanowiło 500 tysięcy złotych z budżetu gminy i 500 tysięcy złotych z kasy powiatu kieleckiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie