Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni Secemina na półmetku kadencji. Oceniamy ich dokonania. Kto najlepszy?

Rafa ł Banaszek
Trwa akcja Echa Dnia - „Mała Ojczyzna, duża sprawa”. Wspólnie z Państwem oceniamy pracę radnych kolejnych gmin. Teraz przyszedł czas na radnych Secemina. W piątek, 4 listopada rozpoczęliśmy głosowanie. Zakończy się ono w poniedziałek, 14 listopada o godzinie 24.

Głosować można na trzy sposoby: przez sms, facebook oraz klik na naszym portalu.

Sprawdź zasady i zagłosuj na najlepszego radnego:

Radni Secemina na półmetku. Oceniamy ich dokonania. Kto najlepszy? Zagłosuj

- Radni podchodzą do każdego tematu i zagadnienia w sposób odpowiedzialny, kierując się przede wszystkim dobrem gminy i nie dostrzegam w ich działaniu podziału na jakiekolwiek ugrupowania - podkreśla wójt Secemina Tadeusz Piekarski.
W gminie Secemin wybory samorządowe w 2014 roku wygrali nieznacznie przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego - partii, z której startował na wójta Tadeusz Piekarski - zwycięzca wyborów.

Z PSL do rady dostało się 8 osób. Byli to: Edmund Nowak, Zygmunt Piątkiewicz, Grzegorz Zalas, Ewa Bartyzel (została wiceprzewodniczącą rady), Henryk Lis (został przewodniczącym), Elżbieta Walasek, Dariusz Grzesik i Jerzy Stępniak.
Drugą siłą polityczną był klub Porozumienie Prawicy, z którego startował i ubiegał się o reelekcję były wójt tej gminy Sławomir Krzysztofik. Z Porozumienia Prawicy weszło do samorządu 7 przedstawicieli. Byli to: Roman Marciniak, Marian Leśniak, Arleta Piątkowska, Grzegorz Kaczmarski, Andrzej Rajca, Janusz Bartyzel i Sławomir Kochanowski.

Czyli można powiedzieć, że jeden mandat zaważył na zwycięstwie ludowców nad prawicą w Seceminie. Mimo to wójt gminy twierdzi, że jego współpraca ze wszystkimi radnymi układa się bardzo dobrze.

Do największych osiągnięć gminy Secemin po 2 latach rządów nowej władzy można zaliczyć między innymi przebudowę wspólnie z powiatem 5 kilometrów drogi Żelisławiczki - Secemin oraz wybudowanie i wyremontowanie ponad 9 kilometrów gminnych dróg - wartość tych inwestycji wyniosła przeszło 1,5 miliona złotych, z czego wsparcie zewnętrzne stanowiło 1,1 miliona.
Ważnym osiągnięciem było też wybudowanie prawie 5 kilometrów sieci wodociągowych w miejscowościach: Wałkonowy Górne, Lipiny, Zakrzów oraz Psary o łącznej wartości 953 tysięcy złotych.

Najpilniejszym obecnie zadaniem w gminie Secemin, jak się dowiedzieliśmy od wójta, jest budowa przedszkola w Seceminie, gdyż budynek, w którym mieści się ono aktualnie ma ponad 100 lat, jego remont jest nierentowny, a przede wszystkim jest lokalowo za mały, by pomieścić wszystkie chętne dzieci. - Pozyskanie środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego, o które będziemy się starać, pozwoliłoby nam na wybudowanie przedszkola w ciągu dwóch najbliższych lat - twierdzi Tadeusz Piekarski.
Gmina podjęła również działania mające na celu budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Seceminie w przyszłym roku. W planach jest również rozpoczęcie budowy sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków w miejscowościach: Żelisławice, Żelisławiczki i Międzylesie, a także termomodernizacja budynków szkół w Żelisławicach i Seceminie oraz Ośrodka Zdrowia i Urzędu Gminy (lata 2017-2019).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie