Rekordy życiowe pływaków Unii Busko Zdrój w Ostrowcu

/waf/
Karolina Długołęcka zajęła w wyścigu na 50 metrów grzbietowym 12. miejsce na 32 startujące zawodniczki. /waf/
Dwoje reprezentantów Unii Busko- Zdrój wzięło udział w zawodach Grand Prix-Puchar Polski w pływaniu, które w weekend odbyły się w Ostrowcu Św.

Trenerzy Jolanta Gluzicka i Adrian Szumilas mogą mieć powody do zadowolenia ze startów 14- letniego Patryka Kowalskiego i 15- letniej Karoliny Długołęckiej.

Patryk ustanowił rekordy życiowe na 200 (2:11.37- 63. miejsce), 400 (4:39.52- 41. miejsce) i 800 (9:46.06- 23. miejsce) metrów stylem dowolnym oraz na 200 metrów stylem zmiennym (2:35.84- 39. miejsce).

Karolina uplasowała się w połowie stawki w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym zajmując z czasami 31.96 i 1:10.50 odpowiednio 12. i 16. lokatę. W dwusetce na plecach zawodniczka ustanowiła rekord życiowy rezultatem 2:33.83. Karolina wystartowała także w konkurencji 400 metrów kraulem, w której z wynikiem 5:09.27 zajęła 40. lokatę.

Zawody były ostatnim sprawdzianem formy przed Głównymi Mistrzostwami Polski, które w dniach 19-22 maja odbędą się na ostrowieckiej pływalni Rawszczyzna.