Remis Korony z KSZO

Dorota KUŁAGA [email protected]
Trzysta osób obejrzało wczorajszy mecz kontrolny piłkarzy Korony Kielce z KSZO Ostrowiec, który zakończył się remisem 1:1 (1:0). Goście testowali w tym meczu czterech zawodników, między innymi Kamila Radulja, pomocnika Korony.

Korona Kielce - KSZO Ostrowiec 1:1 (1:0), Piotr Gawęcki 28 - Mikołaj Skórnicki 70.
Korona: Misztal - Kuzera, Szajna (46 Malarczyk), Hernani, Kal (46 Jamróz) - Kiełb, Zganiacz, Andradina, Kozubek - Michałek, Gawęcki.

KSZO: Kwapisz - Szymoniak, Kardas (46 Skórnicki), Ciesielski, Matuszczyk (46 Łatkowski) - Robaszek, Radulj (76 Frańczak), Dziewulski (46 Brytan), Frańczak (46 Nogaj) - Kamiński (75 Żelazowski), Cieśliński (46 Kanarski).
Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kielcach i zgromadził około trzystu kibiców.

GAWĘCKI, POTEM SKÓRNICKI

Pierwsza połowa należała do Korony. W 28 minucie objęła ona prowadzenia po strzale Piotra Gawęckiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z Rafałem Kwapiszem. Popularny "Łysy" mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale zmarnował znakomitą okazję. Bramkarza KSZO próbowali też pokonać Michał Michałek i Jacek Kiełb, ale wynik nie uległ zmianie.

KSZO po przerwie zaczął przeprowadzać bardziej składne akcje i wyrównał w 70 minucie. Asystę zaliczył testowany w ostrowieckim zespole Hubert Robaszek, ostatnio grający w Polonii Bytom, a bramkę zdobył Mikołaj Skórnicki.

SZYMONIAK NA PÓŁ ROKU

Korona gra dziś sparing z Wierną Małogoszcz (w Kielcach, na boisku ze sztuczną trawą, o godzinie 17) i dlatego trener Włodzimierz Gąsior podzielił kadrę na dwie drużyny. W dzisiejszym meczu zagrają już Paweł Sobolewski i być może Marek Szyndrowski, zabraknie Łukasza Cichosa, który ma problemy z kolanem.
Szkoleniowcy KSZO testowali wczoraj Huberta Robaszka, Sebastiana Brytana z Janowianki Janów Lubelski, Piotra Kamińskiego z Motoru Lublin i Kamila Radulja z Korony. Z powodu przeziębienia nie zagrał Artur Łazar z ŁKS Łomża.

Wszystko wskazuje na to, że zawodnik ten zostanie sprawdzony w jednym z najbliższych spotkań kontrolnych - piątkowym z Górnikiem Łęczna lub sobotnim z Garbarnią Kraków, podobnie jak Bartosz Tomczuk z Cracovii i testowani wczoraj piłkarze.

Zawodnikiem KSZO od wczoraj jest już Łukasz Szymoniak, ostatnio grający w Koronie. Do Ostrowca trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia.