Remis Korony z Przebojem w Wolbromiu 1:1

/SAW/
W meczu trzeciej ligi piłkarskiej Korona II Kielce zremisowała z Przebojem w Wolbromiu 1:1 (0:0).

Sławomir Grzesik, trener Korony II:

- Trzeba uszanować ten punkt, bo graliśmy z naprawdę dobrą drużyną. Mecz stał zresztą na wyższym niż trzecioligowym poziomie, a obydwa zespoły miały dziś sytuacje i mógł paść każdy wynik. Dlatego ten remis jest sprawiedliwy.

Piłkarze Korony Kielce przywieźli cenny punkt z Wolbromia, a trener Sławomir Grzesik chwalił swój zespół.

Przebój Wolbrom - Korona II Kielce 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Majcherczyk 82 min., 1:1 Michał Przybyła 86.
Korona: Gugulski 5 - Piwowar 4 (70.Paprocki 2), Wrześniewski 6, Zawadzki 5, Lisowski 5 - Trojanowski 2 (46. Przybyła 4), Szmalec 6, Vanja Marković 4 (69. Ivan Marković 2), Stachura 4 (62. Załęcki 1), Janiec 7 - Kotarzewski 6.
Przebój: Półtorak - Sawczuk, Kiczyński, Michalec, Jurkowski - Majcherczyk, Masiuda (80. Szymioniak), Morawski, Piszczek (78. Wsół) - Jarosz, Balawender.
Kartki: żółte: Wrześniewski, Przybyła, Szmalec (Korona), Michalec, Majcherczyk (Przebój). Widzów: 200.

Mecz z udziałem oddelegowanego do drugiej drużyny Tomasza Lisowskiego stał na dobrym poziomie, a kielczanie już w 5 minucie mogli prowadzić. Piłka po uderzeniu wyróżniającego się na boisku Mateusza Jańca trafia jednak w słupek i gola nie było.

Słupek mieli też gospodarze i w tym przypadku Korona może mówić o szczęściu.

Decydujące dla losów spotkania okazały się ostatnie minuty. Najpierw napastnik gospodarzy Mateusz Majcherczyk dał prowadzenie Przebojowi po akcji z prawej strony, a Korona wyrównała po pięknej akcji Piotra Paprockiego. Pomocnik kielczan idealnie wrzucił piłkę na głowę Michała Przybyły, a temu nie pozostało nic innego jak skierować ją do siatki.