Remis młodej Korony z Widzewem w Łodzi 1:1

Redakcja
W meczu piłkarskiej Młodej Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała w Łodzi z Widzewem 1:1.

Widzew Łódź - Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Piotr Bartłoszewski 53 min., 1:1 Michał Wrześniewski 82.
Korona: Derbisz - Piwowar (57. Zawadzki ), Wróblewski , Wrześniewski , Kal - Papka , Szmalec (73. Słomka ), Seweryn (46. Bednarski ), Jeziorski (46. Jaśkiewicz ), Ivan Marković (46. Vanja Marvić ), Przybyła (60. Smolarczyk )
Widzew: Wlazłowski - Kozłowski, Rozwandowicz, Kozołup, Lipski (58. Fortuna, 87. Jóźwiak) - Stencel (46. Bartłoszewski) Grube, Idzikiowski, (72. Trojanowski), Rynkiewicz, Warchoł (46. Goślinski) - Narożnik.
Kartki: czerwona: Kamil Jóźwiak (90 min. Widzew - faul), żółte: Kozołup, Kozłowski (Widzew), Jeziorski, Bednarski (Korona). Sędziował: Sylwester Rasmus (Kujawsko-Pomorski ZPN). Widzów: 30.

Kielczanie jechali do Łodzi z nadziejami na trzy punkty, ale skończyło się na remisie i to wywalczonym w ostatnich minutach po bramce Michała Wrześniewskiego. Obrońca Korony otrzymał dokładne podanie od wyróżniającego się w meczu Jakuba Jaśkiewicza (dał dobrą zmianę po przerwie) i głową umieścił piłkę w siatce. Korona miała jeszcze dobrą okazję na zwycięską bramkę w 87 minucie, ale po uderzeniu z kąta Mateusza Zawadzkiego piłka trafiła w poprzeczkę.
Jak mówił trener Korony Tomasz Wilman mecz stał na słabym poziomie, a w pierwszej jego części przewagę mieli gospodarze. Wypracowali też dobre okazje, ale byli nieskuteczni.
Po zmianie stron lepiej prezentowała się Korona, choć w 53 minucie w zamieszaniu pod własną bramką straciła gola i trzeba było gonić wynik. W 57 minucie przed szansą stanął Michał Przybyła, wyszedł już sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale strzelił niecelnie. Z kolei w 75 strzałem z dystansu Mateusza Wlazłowskiego próbował zaskoczyć Bartosz Papka, uderzenie było jednak minimalnie niecelne. Na szczęście kielczanom udało się w końcu udokumentować przewagę jaką osiągnęli w drugiej połowie.
- Mecz był słaby i to w wykonaniu naszym jaki i rywala. Było dużo chaosu i przypadkowych akcji. Znów straciliśmy bramkę z niczego i musieliśmy gonić wynik - ocenił Tomasz Wilman, trener Korony.
Szansę na komplet punktów kielczanie będą mieli w niedzielę. Na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach podejmują o godzinie 11 Pogoń Szczecin.

W innych meczach 29 kolejki: Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 4:0 (2:0), Smolarek 27, Mackiewicz 36, Fidziukiewicz 50, Kowalski 80. Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:1), Obst 32, Kapczyński 51 - Kareta 26, Fabisiak 73. Piast Gliwice - Polonia Warszawa 1:2 (0:0), Borowiec 60 - Duda 88, Kowalczyk 90. Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (0:0), Arak 55, Gąsior 57. Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 (1:0), Witt 15 karnego, Orłowski 90 - Więzik 46. Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1), Kowalski-Haberek 23, Gałach 83. Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (0:0), Tomalski 81 z karnego.