Remis Neptuna z „Białą Gwiazdą”

(KAR)
Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu Centralnej Ligi Juniorów, Neptun Końskie zremisował u siebie z Wisłą Kraków 2:2. Gospodarze byli bliżsi zwycięstwa w tej konfrontacji.

Neptun Końskie - Wisła Kraków 2:2 (1:1)

Bramki: Piotr Zieliński 3, Jakub Banasik 53 dla Neptuna.

Neptun: Wodecki - Kowalczyk (90. Broniewski), Skalski, Banasik, Kos -Wiaderny, Kulczyński (80. Staromłyński), Madej, Zając (46. Smolec) - Kijewski, Zieliński.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W 3 minucie po indywidualnym rajdzie bramkę dla Neptuna zdobył Piotr Zieliński. Przed przerwą goście zdołali wyrównać. Druga cześć spotkania również ułożyła się korzystnie dla Neptuna. Gola bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego strzelił Jakub Banasik. Podobnie, jak przed przerwą, krakowski zespół doprowadził do remisu. W tej części spotkania ekipa z Końskich grała bardzo dobrze, stwarzają sobie podbramkowe okazje. Bramki mogli zdobyć Zieliński i Konrad Smolec, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać golkipera z Krakowa.

- Do przerwy goście mieli więcej sytuacji podbramkowych, choć my, jako pierwsi objęliśmy prowadzenie. Druga połowa należała do nas. Mieliśmy kilka sytuacji na zdobycie bramek. Szkoda, że nie udało się nam wygrać tego meczu, bo były ku temu okazje - powiedział Arkadiusz Jarząb, trener Neptuna.

W następnej kolejce konecki zespół zagra na wyjeździe z MKS Polonią Warszawa. Stołeczna drużynie nie ustaliła jeszcze dokładnej daty tego pojedynku. Wiadomo, że odbędzie się on w weekend 10-11 września.

W innych meczach:Znicz Pruszków - Korona Kielce 1:0, ŁKS Łódź - MKS Polonia Warszawa 2:1, Progres Kraków - Stal Mielec 1:1, Resovia Rzeszów - TOP 54 Biała Podlaska 2:1, Legia Warszawa - GKS Bełchatów 5:1, Cracovia Kraków - UKS SMS Łódź 0:1, Motor Lublin - Jagiellonia Białystok - przełożony na 21 września.