Remisowa seria KSZO 1929. Tylko trzy punkty w trzech meczach

Rafał SOBOŃ [email protected]
Kibice liczą na takie ofensywne akcje w meczu z Pogonią. Przy piłce Kamil Cholewiński. Rafał Soboń
Nie przegraliśmy dziewięciu meczów - mówią optymiści, jednak pesymiści zauważają, że od trzech spotkań podopiecznym trenera Rafała Lasockiego nie udało się wygrać.

Po remisach ze Spartakusem Daleszyce i Alitem Ożarów, w niedzielę piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec także podzielili się punktami z dotychczasowym liderem - Unią Sędziszów. Prowadzenie pomarańczowo-czarnym dał w 74 minucie Konrad Skwarliński, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzeniem z woleja nie dał szans bramkarzowi Unii. Gospodarze odpowiedzieli jednak w 85 minucie wykorzystując stały fragment gry, dzięki czemu pozostają jedyną drużyną w czwartej lidze bez porażki. Po tym spotkaniu ostrowczanie spadli na czwartą lokatę w tabeli i tracą obecnie dwa punkty do przodującej Lubrzanki Kajetanów. W najbliższej kolejce, w sobotę 20 października o godzinie 14, KSZO 1929 będzie podejmować na własnym stadionie Pogoń Staszów. Rywale zajmują obecnie siódmą pozycję z osiemnastoma punktami na koncie i bilansem bramkowym 13:13. Z pięciu dotychczasowych spotkań wyjazdowych Pogoń na swoją korzyść rozstrzygnęła tylko dwa: z Orliczem Suchedniów i outsiderem - Sokołem Rykoszyn. Własne boisko może być więc sporym atutem ostrowczan. Tym bardziej, że w Sędziszowie podopieczni trenera Rafała Lasockiego zagrali dobry mecz, o czym być może nie świadczy sam wynik tego spotkania. Optymistyczna wiadomość dotyczy także Patryka Sarny, który w meczu drugiej kolejki doznał kontuzji barku. Młody obrońca KSZO doszedł już do zdrowia i zagrał przed dwoma tygodniami 45 minut w meczu rezerw z OKS Opatów, a w Sędziszowie wystąpił od pierwszego gwizdka powracając do podstawowego składu. W składzie gości zabraknie z kolei Tomasza Strzałki, dla którego stadion w Ostrowcu był niezwykle szczęśliwy i rzadko nie strzelał na nim choćby gola. Piłkarz Pogoni musi odpokutować 30-dniową dyskwalifikację za niesportowe zachowanie, a nałożoną na piłkarza przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. To pokłosie meczu ósmej kolejki pomiędzy Lubrzanką Kajetanów a Pogonią. Przypomnijmy, mecz ten został przerwany w 90. minucie przy stanie 2:0, po zarządzeniu rzutu karnego dla gospodarzy. W sumie gracze Pogoni ujrzeli w tym spotkaniu 10 żółtych kartek oraz dwie czerwone.

W sobotę 20 października o godzinie 14, KSZO 1929 będzie podejmować na własnym stadionie Pogoń Staszów. Wynik meczu KSZO 1929 - Pogoń Staszów po jego zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU