Renata Janik - najlepszy Marszałek dla Świętokrzyskiego

Ogłoszenie wyborcze KW Prawo i Sprawiedliwość
Renata Janik, liderka listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Kielce i powiat kielecki. Kandydatka PiS na Marszałka Województwa Świętokrzyskiego po wyborach samorządowych 2024, gwarantuje dynamiczny rozwój regionu z zachowaniem szacunku dla tradycyjnych wartości.

Z ręką na sercu obiecuję, że nigdy Was – Mieszkańców naszego regionu nie zawiodę.
Renata Janik

Pierwsza kobieta wicemarszałek w województwie świętokrzyskim

Jasna i odważna wizja rozwoju regionu, za którą idą konkretne i skuteczne działania – to motto mojej samorządowej misji, którą jako wicemarszałek województwa świętokrzyskiego mam zaszczyt realizować od pięciu lat. Nasz region jest dziś w zupełnie innym miejscu niż jeszcze pięć lat temu. Świętokrzyskie nabrało impetu, wypiękniało, stało się miejscem, gdzie warto żyć, pracować i inwestować.

Nasze osiągnięcia:

 • skuteczne i efektywne wydatkowanie unijnych funduszy
 • ponad 1 mld zł na służbę zdrowia, m.in. modernizacje szpitali, budowę nowych oddziałów, zakup nowoczesnego sprzętu
 • 2,4 mld zł na wsparcie świętokrzyskiej gospodarki i przedsiębiorców, przeciwdziałanie bezrobociu, dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy
 • 2,6 mld zł na ochronę środowiska
 • 1,9 mld zł – wartość zadań drogowych zakończonych, realizowanych oraz tych, na które obecny Zarząd Województwa pozyskał pieniądze na realizację
 • prawie 578 mln zł na modernizacje szkół, zakup pomocy dydaktycznych, prawie 2000 nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach, dodatkowe zajęcia dla uczniów, stypendia, doskonalenie nauczycieli
 • wsparcie osób starszych i wykluczonych – 38 nowych klubów seniora, utworzenie 5 zakładów pracy dla osób z niepełnosprawnościami
 • prawie 1 mld na przywrócenie dawnej świetności zabytkom, tworzenie nowych atrakcji turystycznych, rewitalizację miejscowości

Renata Janik: - Gdy pod koniec 2018 roku przejmowaliśmy odpowiedzialność za nasze województwo, byliśmy w końcówce krajowych rankingów, mierzących postępy w realizacji społecznych projektów unijnych, które bezpośrednio wspierają mieszkańców. Następne kilkanaście miesięcy, dzięki ciężkiej pracy, dało nam awans na trzecie miejsce, do czołówki rankingu polskich regionów. I to jest konkret! Ostatnie lata, to też ogromne inwestycje w ochronę zdrowia. W świętokrzyskich szpitalach pracują znakomici specjaliści, naszym zadaniem jest zapewnić im możliwości rozwoju, a wszystko po to, żeby mieszkańcy mieli dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia. W dwóch naszych szpitalach: Świętokrzyskim Centrum Onkologii oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze, lekarzy przy operacjach wspierają supernowoczesne roboty medyczne. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach mamy najnowocześniejszy aparat usg na świecie. To z tego sprzętu korzystają przyszłe mamy. To właśnie z myślą o nich rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego bloku porodowego, natomiast niebawem rozpocznie się budowa centralnego bloku operacyjnego.

Renata Janik wymienia także sztandarową inwestycję w instytucję kultury: - We wrześniu zobaczą Państwo pierwszy spektakl w wyremontowanej siedzibie Teatru imienia Stefana Żeromskiego. Aktorzy i widzowie zyskają piękną, nową przestrzeń. To będzie miejsce, o którym usłyszy cała Polska. To będzie nowe kulturalne otwarcie dla naszego regionu.

Renata Janik prywatnie

Mój wnuk Franio zapytał mnie niedawno, co znaczą słowa – czerpać siły. Pomyślałam sobie, że skoro tak poważnie ze mną rozmawia, to oznacza, że dorośleje i staje się małym mężczyzną. Jednym z trzech najważniejszych w moim życiu, obok mojego męża – Marka, z którym wspólną drogą kroczymy już 40 lat oraz drugiego wnuka – Stasia. Najważniejszą osobą dla mnie jest również córka Karolina, która każdego dnia przynosi nam, rodzicom powody do dumy.

Wracając do pytania Frania – wytłumaczyłam mu, że czerpać siły, to zasiąść razem z rodziną do wspólnego obiadu, uprawiać ogródek i robić przetwory na zimę, wybrać się na grzyby, pobawić z wnukami. Dom i rodzina to moja bezpieczna przystań. To właśnie od rodziny czerpię siłę, o którą pytał Franio. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że od mówienia wolę czyny, ale zawsze mam czas na spotkania z ludźmi, od których otrzymuję tak wiele serdeczności.

Świętokrzyskie to mój dom, kocham moją rodzinną Gminę Zagnańsk. Pierwsze kroki zawodowe stawiałam w sektorze prywatnym, następnie w samorządzie gminnym, powiatowym potem wojewódzkim. Byłam wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Kieleckiego i posłem na Sejm RP. Od listopada 2018 r. pełnię funkcję wicemarszałka województwa świętokrzyskiego. Z wielką satysfakcją stwierdzam, że był to dobry czas dla naszej Małej Ojczyzny i jej mieszkańców.

Plany na przyszłość

Tworzymy silną społeczność lokalną, którą łączy wspólny cel – rozwój regionu świętokrzyskiego. To nasz ukochany dom i wiem, jak sprawić byśmy wszyscy czuli się w nim dobrze. Startuję z listy Prawa i Sprawiedliwości jako liderka w Okręgu nr 3 obejmującym Kielce i powiat kielecki z pełnym przekonaniem, że jako drużyna mamy dla mieszkańców świętokrzyskiego bardzo dobry program. Nasze marzenia i aspiracje potrafię przełożyć na konkretne projekty, które potem wspólnymi siłami wprowadzimy w życie!

Oto moje konkrety na najbliższe lata:

 • 7 mld zł – rekordowa kwota unijnych pieniędzy dla regionu
 • 731 mln zł na inwestycje w zdrowie mieszkańców, m.in. wdrożenie najnowocześniejszych metod leczenie nowotworów dzięki budowie Centrum Badań Molekularnych przy ŚCO, rehabilitację i profilaktykę chorób zawodowych
 • 1,2 mld zł na modernizacje dróg i budowę ścieżek rowerowych
 • prawie 937 mln zł dla świętokrzyskiej gospodarki, w tym 337,5 mln zł preferencyjne pożyczki dla
 • sektora MŚP
 • ukończenie budowy kampusu Głównego Urzędu Miar
 • 350 mln zł z Funduszy Europejskich na wsparcie rodzin, seniorów, osób niesamodzielnych oraz integrację społeczną
 • 414 mln zł na edukację na najwyższym poziomie i zatrzymanie młodych ludzi w regionie
 • 650 mln zł na rozwój rynku pracy

To najważniejsze zadania, które stoją przed nami. Wasz głos to moja siła! Wybierzcie dobrą przyszłość regionu!

Serdecznie pozdrawiam i proszę o głos 7 kwietnia
Renata Janik

Głosując na kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku na terenie całego województwa oddajesz głos na Renatę Janik – przyszłego Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

https://www.facebook.com/renata.janik

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063594555835

https://twitter.com/JanikRenata

https://www.instagram.com/renatajanik

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie