Rewelacyjny Marcus Cleverly! Po dreszczowcu Duńczycy ograli Hiszpanów

/PK/
Marcus Cleverly, bramkarz Vive Targi Kielce, był bohaterem wtorkowego meczu piłkarzy ręcznych Danii i Hiszpanii na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Po zaciętym spotkaniu Duńczycy wygrali 24:23.

Marcus Cleverly pojawił się w duńskiej bramce w 15 minucie, przy stanie 7:5 dla Hiszpanii, zmieniając słabo dysponowanego Niklasa Landina. I bramkarz Vive Targi odmienił losy meczu. Duńczyk bronił niesamowicie, walnie przyczyniając się do tego, że jego koledzy odrobili straty i tuż przed zakończeniem pierwszej połowy po bramce Hansa Lindberga, obejmując pro-wadzenie. Gdyby koledzy Cleverly’ego spisywali się lepiej w ataku, nie popełniali tylu prostych strat i byli skuteczniejsi, pro-wadzenie mistrzów Europy byłoby pokaźniejsze. Ale trzeba do-dać, że równie dobrze w bramce Hiszpanów spisywał się Jose Hombrados, który był jedynym sprawnym bramkarzem tej drużyny (Arpad Sterbik był na ławce, ale był kontuzjowany).

Cleverly świetnie spisywał się również na początku drugiej połowy, kiedy obronił serię rzutów rywali, w tym karnego. Ale drużyna Danii nadal tego nie wykorzystywała, najczęściej pro-wadzili Hiszpanie lub był remis. Ale Cleverly zaczął tracić siły, w końcu w 55 minucie zmienił go Landin, który odbił w końcówce kilka ważnych piłek. 20 sekund przed końcem, przy remisie 23:23, piłkę mieli Duńczycy, którzy zdołali jeszcze rozegrać skuteczną akcję. Piłka trafiła do kołowego Michaela Knudsena, który pięć sekund przed końcem pokonał Hombradosa.

Skuteczność Cleverly’ego w tym spotkaniu to 44 procent (12 obron/27 rzutów, 6 metr - 4/6, skrzydło - 2/7, 9 metr - 4/10, karne - 1/1, kontry - 1/3).

Po dwóch kolejkach eliminacji grupowych Duńczycy mają cztery punkty, a Hiszpanie dwa.

Dania - Hiszpania 24:23 (13:12)

Dania: Landin (4), Cleverly (12) - Mogensen 2, Lauge Schmidt 1, Markussen, Eggert 5, Spelleberg, M. Knudsen 3, L. Svan Hansen 1, Lindberg 2, R. Toft Hansen 1, Sondegaard 1, M. Hansen 8, Nielsen.
Hiszpania: Hombrados (13) - Gurbindo, Rocas 3, Maqueda 4, Tomas 2, Entrerrios, Aguirrezabalaga, Sarmiento 4, Aguinagalde 2, Ugalde 4, Canellas 3, Morros, Guardiola 1.