Rewitalizacja Sielpi coraz bliżej. Chcą ją robić dwie firmy. Ceny? Diametralnie różne

Marzena Smoręda
archiwum
Dwie oferty wpłynęły w przetargu dotyczącym rewitalizacji i remediacji zbiornika w Sielpi, dzięki któremu obiekt stanie się nowoczesny i zmieni swoje oblicze. Jedną z ofert złożyła firma z regionu świętokrzyskiego, drugą spółka z Olsztyna. – Różnią się diametralnie ceną, teraz nastąpi ich analiza - mówi Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich. Jest wielka szansa, że prace rozpoczną się już we wrześniu.

Przetarg dotyczył prac związanych ze zbiornikiem wodnym w Sielpi, oferty otwarto w poniedziałek 10 wrzesnia. - Mamy decyzję środowiskową, pozwalającą na odbudowę czaszy zbiornika, w tym odmulenie dna, i na te prace rozpisaliśmy przetarg.

Oferty, które wpłynęły w ogłoszonym przetargu złożyły dwie firmy, których nazwy objęte są na razie tajemnicą.

-Mogę tylko powiedzieć, że jedna firma pochodzi z regionu świętokrzyskiego, druga z Olsztyna. Świętokrzyska firma chce wykonać prace za 8 milionów złotych, ta z Olsztyna za 34 miliony złotych. Różnice w cenie są drastyczne, dlatego teraz musimy sprawdzić, przeanalizować czy oferty spełniają wszelkie kryteria. Sprawdzimy też czy w przypadku niższej ceny jest szansa na przeprowadzenie prac, a w przypadku drugiej, dlaczego cena jest kilkukrotnie wyższa od świętokrzyskiej – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie na terenie której leży słynne kąpielisko.

Jeśli okaże się, że z ofertami wszystko jest w porządku, miasto i gmina Końskie wybierze najkorzystniejszą i być może jeszcze we wrześniu podpisze umowę z wybranym wykonawcą, który natychmiast będzie mógł przystąpić do wykonywania prac.

Przypomnijmy, że miasto i gmina Końskie podpisały z marszałkiem województwa świętokrzyskiego preumowę na dofinansowanie przebudowy z Sielpi z Unii Europejskiej, wartość prac 25 milionów złotych. Niestety w związku ze stanowiskiem Komisji Europejskiej z uzyskaniem tego dofinansowania mogą być kłopoty. Władze Końskich nie chcąc rezygnować z koniecznej przebudowy Sielpi złożyły wniosek o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i znalazły się na tak zwanej liście Morawieckiego. Wniosek przeszedł już pozytywnie ocenę I stopnie, wkrótce zakończy się ocena II stopnia. Jest spora szansa ,że miasto i gmina Końskie dostanie pomoc od państwa. Wniosek opiewa na 15 milionów złotych.

Zbiornik w Sielpi, z uwagi na swoje położenie i walory przyrodnicze, jest od lat ulubionym kurortem mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Wymaga jednak odnowy. W jej ramach burmistrz chce jak najszybciej przeprowadzić wiele bardzo ważnych prac, które poprawią warunki tego akwenu i miejsca letniego wypoczynku dla mieszkańców i turystów.

Prace na które rozpisano ostatni przetarg to odbudowa czaszy zbiornika, w tym odmulenie dna.

To tylko część rewitalizacji. W przypadku uzyskania dofinansowania w drugim etapie mają powstać miedzy innymi budowle wodne, przebudowa mola.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Pałeczki w dłoń! Co wiesz o kuchni azjatyckiej? [Quiz]

Wynajem mieszkania – 10 rzeczy, na które zwrócić uwagę

TOP 12 NAJGORSZYCH zabaw weselnych. W co nie bawić się podczas oczepin?

TOP 7 grzechów kierowców ROWERZYŚCI kontra KIEROWCY SAMOCHODÓW ZDJĘCIA

Muzyczni skandaliści. TOP 9 skandalistów ze świata muzyki


TOP 10 UCZELNI Gdzie studiować, żeby zarabiać najwięcej na etacie?ZOBACZ TEŻ: 60 SEKUND BIZNESU - BRAKUJE RĄK DO PRACY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 174

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ja też jestem tam codziennie z racji dojazdu do pracy. Zatrzymuję się przy stawie i oglądam.Stan na dzisiaj o 14.00:

1. Staw "Hodowlak" (ten dalej od ulicy) - niecka prawie skończona, zostało tylko kilka pryzm ziemi na środku. Ziemię wywożą wzdłuż alejki w stronę Południowej. Pracują 4 koparki i wywrotka. Od strony cmentarza brzeg w około 1/3 wyrównany i przygotowany do umocnienia.

2. Staw "Kąpielisko" (od drogi).- tu rzeczywiście tylko przekopany rowek do odpływu wody, ale nie wszystko na raz się robi.

Nie pierdziel zatem głupot, że praca nie ruszyła. Jestem codziennie i widzę jak robią. Firma to "Stawecki Holding". Wejdź na ich stronę i zobacz info o Starym młynie i Browarach.

Dość już pindolenia głupot przez przegrywów w ostatnich (i nie tylko) wyborach. To smędzenie o "Złotoustym" już się robi śmieszne. W taki sposób przegraliście wybory i nic się nie nauczyliście.

Zapraszam chętnych na spacer na Browary i naoczne przekonanie się o stanie robót.

g
gość
W dniu 04.12.2018 o 12:05, Gość napisał:

To idź i sam zobacz. Rusz tyłek zza monitora i nie pierdziel bzdetów internetowy znafco". spacer na Browary i wszystko się wyjaśni.

Jestem tam codziennie i jedyne co zrobiono to przez ten szlam przekopano koryto dla strumyka więc nie wciskaj ludzią ciemnoty .Wybory już się skończyły i Twój Złotousty dopadł już koryta

G
Gość
W dniu 04.12.2018 o 10:21, gość napisał:

Ty chyba masz kolumbijski katar skoro na browarach widzisz 4 koparki + wywrotkę . Podobno alkoholicy w zaawansowanym stadium widują białe myszki na sufitach

To idź i sam zobacz. Rusz tyłek zza monitora i nie pierdziel bzdetów internetowy znafco". spacer na Browary i wszystko się wyjaśni.

G
Gość
W dniu 02.12.2018 o 14:40, Konecczanin napisał:

Coś czuję że rewitalizacji nie będzie. Woda spuszczona i cisza. Pewnie zaraz przyjdzie zima, a na wiosnę trzeba napuscić wodę dla wczasowiczów. Czy ktoś też tak uważa, że to była kiełbasa wyborcza?

Przecież to było widać od samego początku . Łatwo mozna było to wywnioskować patrząc jak Złotousty w panice i na prędce urządzał kolejny show z podpisywaniem na umowy na molo w Sielpi na chwilę przed wyborami. Do tego z projektu który miał opiewać na 30 kilka milionów został bździoszek wart 8 milionów złotych .Czytając umowę jaka podpisał Złotousty łatwo obliczyć że nawet jeśli co kolwiek tam zrobią to pogłębią zalew o marne 30 cm jednym słowem śmiech na sali i żenada . To nawet nie kiełbasa wyborcza była tylko marnej jakości salceson .No ale suweren zadecydował że gminą nadal ma zarządzac nieudacznik spędzający więcej czasu na spowiedzi i zatrudnianiu swoich gdzie tylko się daje  niż zajmujący sie faktycznie pracą.

g
gość
W dniu 03.12.2018 o 20:43, Gość napisał:

W czarnej ... byłeś i brązowe ... widziałeś. Browary/Stary Młyn i Sielpię robią różne firmy. Na Starym niecka już zrobiona, teraz umacniają brzegi. Wystarczy zrobić stawidło i można piętrzyć wodę. Na Browarach są 4 koparki + wywrotka. Dno Hodowlaka w połowie już oczyszczone. Nie siej fermentu "zna

Ty chyba masz kolumbijski katar skoro na browarach widzisz 4 koparki + wywrotkę . Podobno alkoholicy w zaawansowanym stadium widują białe myszki na sufitach

G
Gość

Nie pisz bzdur

G
Gość
W dniu 02.12.2018 o 16:16, Gość napisał:

Firma która wygrała nie ma sprzętu koparek itp. Siedzą na Startm Młynie od paru miesięcy. Są jeszcze dwa zbiorniki na Browarach i 60 hektarów w Sielpi. Po co było spuszczać wodę w kolejnych zbiornikach... Trzeba było dokończyć zbiornik w Starym Młynie, przenieść ryby ze zbiornika Browarna itp. Ale myślenie boli.

W czarnej ... byłeś i brązowe ... widziałeś. Browary/Stary Młyn i Sielpię robią różne firmy. Na Starym niecka już zrobiona, teraz umacniają brzegi. Wystarczy zrobić stawidło i można piętrzyć wodę. Na Browarach są 4 koparki + wywrotka. Dno Hodowlaka w połowie już oczyszczone. Nie siej fermentu "znafco".

G
Gość

Wodę teza było spuścić przed wyborami...

G
Gość

Firma która wygrała nie ma sprzętu koparek itp. Siedzą na Startm Młynie od paru miesięcy. Są jeszcze dwa zbiorniki na Browarach i 60 hektarów w Sielpi. Po co było spuszczać wodę w kolejnych zbiornikach... Trzeba było dokończyć zbiornik w Starym Młynie, przenieść ryby ze zbiornika Browarna itp. Ale myślenie boli.

K
Konecczanin
W dniu 22.11.2018 o 12:22, Zbigniew Fijewski napisał:

~Wodnik~Napisano wczoraj, 21:01 No to niech ten co ma "kiełbie we łbie", różanki i ślize, wyłapie i niech się wreszcie odpier...li od Sielpi..................................................................................................Z trudem ale czasami trzeba zareagować i na taką twórczość. Nie masz prawa obrażać Wodników. Ale gdybyś się ujawnił to kto wie - może chociaż z wyglądu ich przypominasz :ph34r: . Rzecz w tym że ci, którzy jak twierdzisz powinni się odpier... od Sielpi, nieszczególnie się nią interesują. Chcą jedynie aby ci którzy próbują realizować tam swoje radosne pomysły, odstosunkowali się od rzeki.

Coś czuję że rewitalizacji nie będzie. Woda spuszczona i cisza. Pewnie zaraz przyjdzie zima, a na wiosnę trzeba napuscić wodę dla wczasowiczów. Czy ktoś też tak uważa, że to była kiełbasa wyborcza?
Z
Zbigniew Fijewski

~Wodnik~

  

Napisano wczoraj, 21:01

 

No to niech ten co ma "kiełbie we łbie", różanki i ślize, wyłapie i niech się wreszcie odpier...li od Sielpi.

.................................................................................................

 

Z trudem ale czasami trzeba zareagować i na taką twórczość. Nie masz prawa obrażać Wodników. Ale gdybyś się ujawnił to kto wie - może chociaż z wyglądu ich przypominasz :ph34r: . Rzecz w tym że ci, którzy jak twierdzisz powinni się odpier... od Sielpi, nieszczególnie się nią interesują. Chcą jedynie aby ci którzy próbują realizować tam swoje radosne pomysły, odstosunkowali się od rzeki. 

G
Gość
W dniu 21.11.2018 o 21:37, Gość napisał:

Ty chamie byś wszystko wyłapał i przerobił na kielbache, ale z następnymi pokoleniami już się nie liczysz - wiejski egoisto.

 


deb***, to obraza dla deb***i.

G
Gość

Ty chamie byś wszystko wyłapał i przerobił na kielbache, ale z następnymi pokoleniami już się nie liczysz - wiejski egoisto.

W
Wodnik
W dniu 19.11.2018 o 19:35, Gość napisał:

Różanka, kiełb, śliz

 


No to niech ten co ma "kiełbie we łbie", różanki i ślize, wyłapie i niech się wreszcie odpier...li od Sielpi.

G
Gość
W dniu 21.11.2018 o 19:31, Banksy napisał:

Popieram 100%

Burak popiera buraka hehehe...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3