Rezerwy Korony Kielce wygrały sparing z ŁKS Probudex Łagów 4:1. Dwa gole Jakuba Rybusa. Zagrał też Marko Pervan

Dorota Kułaga
W pierwszym meczu kontrolnym w 2022 roku czwartoligowa Korona II Kielce prowadzona przez Marka Mierzwę wygrała 4:1 z ŁKS Probudex Łagów, w którym zagrali testowani zawodnicy.

Korona II Kielce - ŁKS Probudex Łagów 4:1 (3:0)
Bramki: dla Korony II Jakub Rybus 2, Karol Turek, zawodnik testowany.
Korona II (I połowa): Mamla - Kiełb, Kiercz, R. Turek, zawodnik testowany, K. Turek, Kośmider, Jopkiewicz, Przybysławski, Rybus, Smolarczyk.
Korona II (II połowa): Sawicki - zawodnik testowany, Płocica, Szarek, Świecarz, Zembol, Grabarczyk, Pervan, zawodnik testowany, Kucharczyk, zawodnik testowany

W kieleckim zespole zagrał między innymi środkowy pomocnik Marko Pervan, który był w kadrze pierwszoligowego zespołu, ale spisywał się poniżej oczekiwań i po zakończeniu rundy jesiennej dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu.

-Graliśmy testowanymi zawodnikami. Chcieliśmy sprawdzić tych, którzy mogą podjąć rywalizację w drużynie. Szukamy tych, którzy pomogliby nam w rundzie wiosennej - powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener ŁKS Probudex Łagów.