Rafał Soboń
W rundzie jesiennej rezerwy KSZO pokonały Wisłę 2:1
W rundzie jesiennej rezerwy KSZO pokonały Wisłę 2:1 Fot. Rafał Soboń
Z tygodniowym poślizgiem rusza Zina IV liga. Nazwa ligi to efekt podpisania przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej umowy z producentem sprzętu sportowego.

W niedzielę o godzinie 11.00 na głównej płycie stadionu przy ulicy Świętokrzyskiej po raz pierwszy w wiosennym meczu o punkty zaprezentuje się lider - KSZO II Ostrowiec. Rywalem będzie zajmująca piątą pozycję ekipa Wisły Sandomierz, której trenerem jest były szkoleniowiec ostrowieckich rezerw - Sławomir Kapsa.

W przerwie zimowej doszło do zmiany na stanowisku trenera drugiej drużyny KSZO. Umowy z klubem nie przedłużył Rafał Wójcik, który podjął się pracy w trzecioligowych Orlętach Radzyń Podlaski, a nowym szkoleniowcem został były piłkarz KSZO, Marcin Wróbel.

- Wszyscy już się chyba stęskniliśmy za meczami o punkty. Pogoda ostatnio sprzyja udanym treningom i miejmy nadzieję, że ta inauguracja będzie równie przyjemna - powiedział Marcin Wróbel, nowy szkoleniowiec KSZO II.

Przygotowując się do rozgrywek ligowych, obie drużyny rozegrały w Ostrowcu spotkanie sparingowe, które zakończyło się remisem 3:3. Na listę strzelców wpisali się wówczas: Jakub Kapsa, Bartłomiej Gołasa i Daniel Dybiec dla KSZO II oraz Mateusz Michalski, Mateusz Ziółek i Rafał Kodyra dla Wisły.

W rundzie jesiennej na boisku w Samborcu, gdzie drużyna Wisły rozgrywała swoje mecze domowe, lepsi okazali się ostrowczanie, wygrywając 2:1. Gole dla KSZO II zdobyli Sebastian Brytan i Daniel Dybiec. Honorowe trafienie dla Wisły w 90 minucie gry fenomenalnym uderzeniem z dystansu zdobył Grzegorz Rzeszutek.