Rosa rozgromiona. Wysokie zwycięstwo koszykarzy UMKS Kielce na koniec roku

/MAT/
Jakub Lewandowski (z piłką) zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie.
Jakub Lewandowski (z piłką) zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. fot. Sławomir Stachura
Wysokim zwycięstwem nad rezerwami Rosy Radom zakończyli 2013 rok koszykarze UMKS Kielce. Wygrana pozwoliła naszemu zespołowi wrócić na pozycję wicelidera drugoligowej tabeli.

UMKS Kielce - Rosa II Radom 90:65, (33:14, 19:22, 19:19, 19:10)
UMKS:
Bacik 5 (1x3, 5 asyst), Fąfara 26 (2x3, 5 zbiórek, 4 asysty), Lewandowski 19 (3x3, 6 zbiorek), Machowski 4 (7 zbiórek), Dryjański 6 - Busz 17 (2x3, 5 asyst), Miernik 13 (1x3), Walczyk.

Kielczanie od początku spotkania narzucili rywalom swój styl gry i potwierdzili po raz kolejny, że są jedną z dwóch najlepszych drużyn tego sezonu w drugiej lidze.

ZAGRALI W OŚMIU
Przed meczem z zawsze groźną, młodą drużyną z Radomia okazało się, że niezdolni do gry są Hubert Makuch i Piotr Osiakowski. Szczególnie widoczny mógł się wydawać brak tego pierwszego, bowiem kielczanie zostali z tylko jednym rozgrywającym, Pawłem Bacikiem. Trener Gil w rotacji meczowej miał wiec jedynie ośmiu graczy, ale jak się później okazało, dla jego drużyny nie stanowiło to żadnego problemu. Już po trzech minutach gospodarze prowadzili 14:5, a pierwszą kwartę wygrali bardzo wysoko, 33:14 i już wtedy można było przypuszczać, że dwa punkty zostaną w Kielcach.

KAPITAN NA ROZEGRANIU
W połowie trzeciej kwarty, gdy przewaga gospodarzy nieco stopniała (59:48) piąty faul popełnił jedyny w kadrze rozgrywający Paweł Bacik, a od tego momentu odpowiedzialny za rozgrywanie akcji został kapitan, Łukasz Fąfara. Po raz kolejny jednak 29-letni zawodnik pokazał swoją wszechstronność i wywiązał się ze swojej roli znakomicie. Do tego znów był najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu (zdobył 26 punktów). Oprócz niego, w ofensywie błyszczał też Jakub Lewandowski, który już do przerwy miał na koncie 17 "oczek".

W przerwie spotkania, przy oklaskach kieleckiej publiczności na parkiecie hali przy ulicy Żytniej zaprezentowała się jedyna w województwie świętokrzyskim drużyna koszykarzy na wózkach, FAR Scyzoryk Kielce.

W innych meczach: AZS AGH Alstom Kraków - Wisła Kraków 79:74, KS Piaseczno - MKS Skierniewice 67:94, Pułaski Warka - Tur Bielsk Podlaski 76:81, Sokół Ostrów Mazowiecka - Księżak Łowicz 52:91, AZS AWF ggmedia.pl Kraków - SKK Siedlce - nie odbył się (drużyna z Krakowa wycofała się z rozgrywek).

1. Siedlce 11 21 953:781
2. UMKS 12 21 974:828
3. Księżak 12 21 966:844
4. Rosa II 12 20 930:807
5. Alstom 12 20 921:844
6. Skierniewice 12 20 979:959
7. Tur 12 18 988:998