MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rosną dary dla WOŚP

Izabela Bednarz
Agnieszka Kozłowska-Piasta z Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach prezentuje plakat z autografem Agnieszki Holland.
Agnieszka Kozłowska-Piasta z Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach prezentuje plakat z autografem Agnieszki Holland. Ł. Zarzycki
Z godziny na godzinę rośnie liczba darów przekazanych na licytację podczas kieleckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kocia rodzina z porcelany od wojewody, świętokrzyska Wiktoria od marszałka, skrzypek od radnego powiatu, piłki od posła, plakat z autografem Agnieszki Holland, Jodły od harcerzy i wiele innych wspaniałych darów dociera na kielecką licytację XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach.

Takiego finału obfitującego w porcelanę jeszcze nie mieliśmy. Kolekcja pięknych, kruchych zwierzątek, podarowana nam przez Adama Spałę, szefa Fabryki Porcelany AS Ćmielów, powiększyła się wczoraj o kocią rodzinę: kocią mamę z kocim dzieckiem podarowane przez wojewodę Bożentynę Pałkę-Korubę, która jak się okazało, jest wiernym fanem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Dotychczas uczestniczyłam w finałowym graniu w Busku Zdroju, dwukrotnie nawet prowadziłam licytację - przyznała się nam pani wojewoda. - W tym roku również wybieram się na finał do Buska i będę licytować. Mam nadzieję, że z dobrym skutkiem.

Kocia rodzina z porcelany ćmielowskiej została kupiona i przekazana specjalnie na finał w Kielcach. - Koty są bardzo pięknymi i tajemniczymi stworzeniami, lubię je i podziwiam, ale wolę takie, które wystarczy odkurzyć - mówi pani wojewoda. - Kocia rodzina to symbol opiekuńczości, mam nadzieję, że będzie stać na straży ogniska domowego osoby, która ją wylicytuje. Ale warto pamiętać też o tym, że kota nie da się do końca kupić, bo to indywidualista, który zawsze chadza własnymi drogami i nigdy nie można przewidzieć, jak się zachowa. Nie wykluczam więc, że kocia rodzina wróci kiedyś na licytację. Ku pożytkowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodała. Do kociej rodziny dołożyła pasujący kolorystycznie wazon szklany w czarno-białe pasy.
WIKTORIA I GRAJEK

Wiernie wspomaga Orkiestrę także marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. W ubiegłym roku podarował na licytację swoją gitarę elektryczną, na której grywał we własnym zespole muzycznym. W tym roku przekazał naszemu sztabowi brązową rzeźbę przedstawiająca uskrzydloną kobiecą postać.

- Nazwaliśmy ją "Wiktorią świętokrzyską", na dobrą wróżbę dla naszego regionu. Ponieważ Orkiestra gra zawsze na początku roku, mam nadzieję, że to będzie dobry rok również dla województwa świętokrzyskiego - powiedział marszałek Adam Jarubas.

Świętokrzyski akcent przygotował też na licytację Bogdan Gierada, członek Rady Powiatu Kieleckiego. Przekazał drewnianą rzeźbę autorstwa Aleksandra Kucharskiego, artysty rzeźbiarza ze Słupi Nowej. Rzeźba została ochrzczona mianem "Grajka świętokrzyskiego".

HARCERSKIE JODŁY I PIŁKI POSŁA

Harcerze z Chorągwi Kieleckiej, którzy wspierają tegoroczny finał w Kielcach logistycznie, zabezpieczając pomoc przy scenie oraz pomoc medyczną, również przekazali dary na licytację: własnoręcznie wykonaną choinkę z prezentami, złoconym orzechem i wszystkim, co powinno się znaleźć, żeby wróżyć obfity rok oraz statuetkę festiwalowej Jodły - jedną z nagród Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Poseł Lewicy i Demokratów Henryk Milcarz, który również jest fanem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazał nam na licytację trzy piłki futbolowe. A żeby frajda z ich kupienia była dla fanów piłki nożnej jeszcze większa, specjalnie na naszą prośbę piłki podpiszą zawodnicy Kolportera Korony Kielce podczas ostatniego przed XVI finałem treningu w naszym mieście.

MUZEUM ZABAWEK NAMALUJE

Muzeum Zabawek i Zabawy już po raz drugi zagra razem z nami w Orkiestrze Owsiaka, w tym roku wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury. W niedzielę, 13 stycznia, w muzeum odbędzie się wielkie malowanie czterometrowego obrazu.

- Tematyka i technika są dowolne. Przygotowaliśmy farby, kredki, kolorowy papier. Chcemy, aby powstał ogromny, "orkiestrowy" collage, pełen ciepła, słońca i dobrych uczuć. W przyszłym roku obraz przekażemy na licytację, kolejnej XVII już Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej będzie można go obejrzeć w naszym muzeum - mówi dyrektor Jolanta Podsiadło. W pracy nad wielkim obrazem pomogą pracownicy muzeum i instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury.

W powstawaniu "orkiestrowego płótna" pomogą także dzieci z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury. Obraz będzie powstawał w niedzielę w godzinach 10-18. Dodatkowo za datek na Orkiestrę pracownicy muzeum będą dorosłym i dzieciom malować buźki. - Mam nadzieję, że wszyscy zdecydują się na motyw czerwonego serduszka - dodaje dyrektor Podsiadło.

Muzeum przekazało nam w tym roku na licytację plakat z ubiegłorocznego Festiwalu Filmów Niezwykłych z autografem Agnieszki Holland.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie