RS Active 4 liga. Arka Pawłów pokonała Pogoń Staszów i odskoczyła od strefy spadkowej. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
od 16 lat
Arka Pawłów pokonała Pogoń Staszów 3:0 w meczu czternastej kolejki RS Active 4 ligi. Wszystkie bramki padły już przed przerwą. Spotkanie było bardzo istotne dla obu drużyn w kontekście walki o utrzymanie. "Graliśmy z naszym sąsiadem w tabeli, więc chcieliśmy Pogoni odskoczyć" - powiedział Mirosław Kalista, trener Arki Pawłów. Zobacz naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Ważne zwycięstwo Arki Pawłów

Arka Pawłów - Pogoń Staszów 3:0 (3:0)
Bramki: Adam Grzywalski 8, Antoni Siwek 35, Norbert Drożdżał 43.
Arka: Żytniewski – Kidoń, Drożdzał, Dawidowicz, Kosztowniak (80 Wąsik) – Siwek (35 Kalista), Nowocień, Grzywalski (82 Kalisz), Kowalik, Rak (85 Kulik) – Cioroch (60 Pożoga).
Sędziowie: Albert Bińkowski - Błażej Turski, Dariusz Frydryk.

Zobacz zdjęcia z meczu

Zależało nam, aby to spotkanie wygrać. Graliśmy z naszym sąsiadem w tabeli, więc chcieliśmy Pogoni odskoczyć. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. W drugiej lekko się cofnęliśmy i liczyliśmy na kontrataki. Mogliśmy podwyższyć prowadzenie, aczkolwiek w końcowym rozrachunku jesteśmy zadowoleni z tego wyniku

- powiedział Mirosław Kalista, trener Arki Pawłów.

Spotkanie w Pawłowie było istotne dla obu ekip w kontekście walki o utrzymanie. Ciśnienie lepiej wytrzymała Arka, która już w pierwszej połowie wypunktowała swojego rywala. Bardzo szybko strzelanie rozpoczął Adam Grzywalski, bo już w 8 minucie spotkania dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze na tym się nie zatrzymali. Tuż przed przerwą swoje trafienia zaliczyli Antoni Siwek i Norbert Drożdżał. W drugiej połowie Arka kontrolowała przebieg spotkania i nie dała sobie wydrzeć ważnych trzech punktów.

W następnej kolejce Arka zagra z Koroną II Kielce, natomiast Pogoń Staszów podejmie u siebie Stal Kunów.