RS Active 4 Liga. Rekordowe zwycięstwo Korony II Kielce z Wisłą Sandomierz 17:0 i cztery hat-tricki! Sensacja w Kunowie, AKS zdobył Końskie

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Wojciech Buras
W derbach powiatu kieleckiego Moravia Anna-Bud Morawica wygrała ze Spartakusem Daleszyce 3:1. Dawid Łukasik/GKS Rudki/Kamil Bielaszewski
W dniach 28-29 października grała RS Active 4. Liga. Korona II Kielce odniosła rekordowe zwycięstwo - 17:0 pokonała w Sandomierzu Wisłę. Aż czterech zawodników uzyskało har -tricki, co jest niespotykane w rozgrywkach ligowych. Byli to Eryk Szymański, Mateusz Mianowany, Jakub Przybysławski i Paweł Rogula. Do sensacji doszło w Kunowie, gdzie Stal pokonała Granat Skarżysko-Kamienna 2:1 i była to jej pierwsza wygrana w tym sezonie. W meczu na szczycie AKS 1947 Busko-Zdrój pokonał na wyjeździe Neptuna Końskie 2:0.

Grała RS Active 4 Liga. 17 bramek Korony II Kielce

GKS Zio-Max Nowiny - Hetman Włoszczowa 4:2 (0:0)
Bramki: Bartosz Papka 64, 66, 70, 90+1 - Tomasz Matuszewski 52, 56.
Nowiny: Gugulski – Boszczyk, D. Pietras, Hińcza (30 Łazurko), N. Niebudek – Sinkiewicz, Kawecki (46 R. Szmalec), P. Tomczyk (65 Mat. Gadomski) – Papka, D. Kopyciński (60 F. Słoń), Nowakowski (85 Rozborski).

Bohaterem meczu był Bartosz Papka, który w drugiej połowie zdobył cztery bramki dla zespołu z Nowin. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ czerwona kartkę w 90 minucie ujrzał Kacper Michnicki.

Na początku drugiej odsłony faworyzowani gospodarze doznali szoku przyjmując dwa ciosy. Pierwszy gol Hetmana zapoczątkowała strata Pawła Tomczyka w środku pola, a Tomasz Matuszewski trafił do siatki po złym wybiciu Bartosza Papki. Goście powiększyli przewagę po świetnie rozegranym aucie, a potem rządził już przesunięty na środek ataku Bartosz Papka. Asystę przy kontraktowym golu Papki zaliczył świetnie dysponowany Karol Boszczyk, udział przy drugim miał Paweł Tomczyk. Przy kolejnym znów dała o sobie znać inwencja Boszczyka, a przy czwartym wykazał się Franciszek Słoń. Papka na dziewiątce dokonał egzekucji na ambitnej drużynie Hetmana.

Zobacz bramki z meczu

Łysica Bodzentyn - GKS Rudki 1:3 (0:2)
Bramki: Bartosz Szydłowski 90+3 - Jakub Smoliński 45+2, Filip Anduła 57, Michajlo Lyczak 61.
Łysica: A. Dymanowski - Tumulec, Czerwiak, Moskwa, M. Kaczmarek (28 Bado) – Szydłowski, Kobryń (79 Garbacz), Sz. Hajduk, Terianyk (59 Mikosa) – Do. Chrzanowski (79 Sadlos), Kujawa (85 Kutera).
Rudki: Sz. Pietras – Kudzia, T. Stefański, Sala, Jan Kowalski – Smoliński (65 Dawid Szymański), Małaczek (88 Klusek), Lychak (80 Gąsior), Bednarski - J. Stachura (83 B. Czerwiński), F. Anduła (75 Halik).

Gospodarze grali od 27 minuty w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę za faul na Michajlo Lyczaku zobaczył Adam Dymanowski.

Wisła Sandomierz - Korona II Kielce 0:17 (0:5)
Bramki: Eryk Szymański 2, 51, 62, Mateusz Mianowany 9, 85, 89, Oskar Sewerzyński 31, Jakub Przybysławski 33, 56, 76, Paweł Rogula 44, 46, 58, Jakub Hajdo 60, 69, Krzysztof Kiercz 67, Wojciech Kotulak 87.
Korona II: Olekhnovych – Przybysławski, Leszczyński (46 Łukawski), Kiercz, R. Turek (46 Kotulak) – Mianowany, Sewerzyński, Niedźwiedź (46 Wójcik), Szymański (70 Kania), Hajdo (74 Kabat) – Rogula.

Zrealizowaliśmy nasze zadania w tym meczu. To jest najważniejsze. Przeciwnik nam na dużo pozwalał, natomiast sporo akcji rozegraliśmy w dobrym tempie i kreowaliśmy wiele sytuacji bramkowych. Boisko nie było najlepszej jakości, ale jesteśmy zadowoleni z gry i funkcjonowania naszego zespołu

- powiedział Marek Mierzwa, trener Korony II Kielce.

Klimontowianka Klimontów - Alit Ożarów 2:1 (2:0)
Bramki: Aliaksej Piatrenka 5, 24 - Jakub Mażysz 47 z karnego.
Klimontowianka: Pietrasik - Misiura (87’ Pająk), Sajenko, Niziołek, Wochniak - Skrzypek, Sudy (67’ Pawlik), Gach, Piatrenka (87’ Turek), Wojtachnio (80’ Jas) - Szakalec (87’ Bieniek).

-Po dwóch porażkach z rzędu oraz wysokiej przegranej w Rudkach dobrze zareagowaliśmy. Odnieśliśmy ważne zwycięstwo. Gratulacje dla drużyny, bo zawodnicy zostawili mnóstwo zdrowia na boisku

- powiedział Mateusz Miłek, kierownik drużyny z Klimontowa.

Moravia Anna-Bud Morawica - Spartakus Daleszyce 3:1 (2:0)
Bramki: Jakub Rybus 15, Jakub Rabiej 24 z karnego, Mateusz Zawadzki 71 - Michał Jeziorski 68.
Moravia: Borusiński - Szczepanek (88 Zgrzebnicki), Łączkowski, Mateusz Zawadzki, Ł. Zawadzki - Michał Zawadzki (65 Kościelecki), Gilewski (85 Garbala) Rabiej, Toboła (57 Pasternak) - Michał Rybus (70 Wasilewski), Jakub Rybus.

Po pierwszej połowie pod dyktando Moravii, w drugiej zrobiło się nerwowo. Gościom nadzieję dał gol Michała Jeziorskiego, ale szybko odpowiedział Mateusz Zawadzki. W przerwie za niesportowe zachowanie czerwony kartonik zobaczył Kraiński, rezerwowy golkiper Spartakusa.

Neptun Końskie - AKS 1947 Busko-Zdrój 0:2 (0:1)
Bramki: Maciej Pokora 30 karny, Adam Szlązak 80.
AKS: Piątkowski- Gwóźdź, Ślefarski, Skiba, Kowalczyk- F. Rogozinski (85' Piróg), Szymkiewicz (65'Grad), Wierzchanowski (55'Szlązak)- K.Rogozinski, Bogacki (55' Uciński), Pokora.

AKS wyszedł na prowadzenie po karnym wywalczonym przez Macieja Pokorę, którego faulowany sam pewnie wykonał. Drugiego gola strzelił Adam Szlązak, asystował Kamil Uciński, a akcję zaczął przerzutem Filip Rogoziński.

Stal Kunów - Granat Skarżysko-Kamienna 2:1 (1:0)
Bramki: Marcin Dynarek 38, Paweł Mikos 88 – Wiktor Pluta 58.
Stal: Wareliś – Borek (70 Ostrowski), Kowalski, J. Śmieszek, Dębniak – Zalewski (55 Imiełowski), Cholewiński (65 W. Śmieszek), Wielgus, Swat – Dynarek (70 Niedbała), Gardynik (70 Mikos).

Zdawaliśmy sobie sprawę przed meczem gdzie jesteśmy, natomiast w szatni nie ma żadnego podłamania. Zagraliśmy nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Widać było, że chcemy pograć w piłkę. Od początku mocno im się postawiliśmy. Druga połowa była bardzo wyrównana, ale w końcówce to my dopięliśmy swego. Jestem zadowolony z naszej postawy na boisku. Częściej utrzymywaliśmy się przy piłce i kreowaliśmy więcej sytuacji podbramkowych

- powiedział Marcin Dynarek, grający trener Stali Kunów.

Zwycięska bramka dla Stali padła w samej końcówce spotkania. Paweł Mikos dopadł do piłki po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska. Uderzenie po drodze odbiło się od zawodników Granatu i zmyliło bramkarza. Dla zespołu z Kunowa to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie RS Active IV Ligi.

Arka Pawłów - Pogoń Staszów 3:0 (3:0)
Bramki: Adam Grzywalski 8, Antoni Siwek 35, Norbert Drożdżał 43.
Arka: Żytniewski – Kidoń, Drożdzał, Dawidowicz, Kosztowniak (80 Wąsik) – Siwek (35 Kalista), Nowocień, Grzywalski (82 Kalisz), Kowalik, Rak (85 Kulik) – Cioroch (60 Pożoga).

Zależało nam, aby to spotkanie wygrać. Graliśmy z naszym sąsiadem w tabeli i chcieliśmy Pogoni odskoczyć. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. W drugiej lekko się cofnęliśmy i liczyliśmy na kontrataki. Mogliśmy podwyższyć prowadzenie, aczkolwiek w końcowym rozrachunku jesteśmy zadowoleni z tego wyniku

- powiedział Mirosław Kalista, trener Arki Pawłów.

Orlęta Kielce - Wierna Małogoszcz. Mecz odwołany. Po obfitych opadach deszczu boisko nie nadawało się do gry

• 1. Korona II Kielce 14 34 69-15
  • 2. AKS 1947 Busko-Zdrój 14 34 45-13
  • 3. Klimontowianka Klimontów 14 31 33-19
  • 4. Neptun Końskie 14 30 21-9
  • 5. Moravia Anna-Bud Morawica 14 25 48-19
  • 6. Orlęta Kielce 13 25 30-13
  • 7. Alit Ożarów 14 25 30-22
  • 8. GKS Rudki 14 23 31-16