RS Active 4 Liga. Korona II Kielce wyszarpała zwycięstwo po rzucie karnym w końcówce z GKS Nowiny. Zobacz zdjęcia i wideo

Wojciech Buras
od 16 lat
GKS Zio-Max Nowiny przegrał z Koroną II Kielce 2:3 w meczu dwunastej kolejki RS Active 4 Ligi. Spotkanie obfitowało w emocje. Podopieczni Marka Mierzwy długo nie mogli przełamać bardzo mądrej gry gospodarzy. Zwycięska bramka dla kielczan padła w końcówce meczu.

Korona wyszarpała zwycięstwo w Nowinach

GKS Zio-Max Nowiny - Korona II Kielce 2:3 (2:1)
Bramki: Damian Kopyciński 6, Jakub Hińcza 20 - Krzysztof Kiercz 16, Adam Chojecki 49, Mateusz Mianowany 81.
GKS Nowiny: Gugulski - Niebudek (83 Boszczyk), Pietras, Hińcza, Marek - Nowakowski (77 Skrzypiński), Szmalec, Sinkiewicz, Tomczyk (88 Słoń), Papka (65 Rozborski) - Kopyciński
Korona II: Mamla - Przybysławski, Sewerzyński, Kiercz, R. Turek - Mianowany, Strzeboński (46 Chojecki), Kucharczyk (46 Hajdo), Szymański (75 Kotulak), Zawierucha (71 Niedźwiedź) - Rogula.
Czerwona kartka: Gugulski 77'
Sędziowie: Mateusz Kowalski - Michał Prokop, Michał Molenda

Wynik bardzo szybko otworzyli gospodarze, a konkretniej Daniel Kopyciński. Snajper GKS Nowiny uderzył z 30 metrów. Sytuację zlekceważył Rafał Mamla i piłka wpadła do siatki. Następnie odpowiedziała Korona za sprawą Krzysztofa Kiercza w 16 minucie, ale natychmiastowo kolejne prowadzenie zespołowi z Nowin dał Jakub Hińcza. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry. Korona posiadała piłkę, natomiast podopieczni Przemysława Cichonia mądrze się bronili. W pierwszej połowie dobre sytuacje marnowali Rogula, Zawierucha i Szymański. Po przerwie zespół Marka Mierzwy ruszył do ataku. W 49 minucie gola z okolicy 18 metra strzelił Chojecki, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie. Kibice na kolejne trafienie musieli czekać do 81 minuty. Do czystej sytuacji w polu karnym doszedł Rogula, ale był faulowany przez Gugulskiego, który w sobotę rozgrywał bardzo dobre zawody. Bramkarz obejrzał za to zagranie czerwoną kartkę, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Mianowany. W ostatnich minutach Korona lekko się cofnęła, a gospodarze chcieli rzutem na taśmę wyrównać stan rywalizacji. Koniec końców to kielczanie lepiej wytrwali końcówkę i zainkasowali komplet punktów w Nowinach.

Zobacz zdjęcia z meczu

W końcówce zrobiło się nerwowo. Sędziowie doliczyli sześć minut, więc każdy błąd mógł kosztować stratę bramki. Musimy wykorzystywać stworzone przez siebie sytuacje, natomiast dobrze, że mecz jest wygrany