RS Active 4. Liga. Wielkie emocje i wygrana GKS Rudki z Koroną II Kielce. Czerwień dla Piotra Leszczyńskiego. Zobacz bramki z meczu

Jaromir Kruk, Dorota Kułaga
Bramkarz GKS Rudki Szymon Pietras był jednym z bohaterów spotkania Koroną II Kielce GKS Rudki
Bardzo ciekawe widowisko zobaczyli w piątek kibice w Rudkach. Gospodarze, też bez kilku wiodących zawodników skorzystali z osłabień Korony II Kielce i wygrali 3:2. Po meczu w zespole GKS panowała ogromna radość.

GKS Rudki – Korona II Kielce 3:2 (1:1)
Bramki: Michajlo Lyczak 4, Mateusz Zębala 57, 87 – Radosław Turek 45, Emil Kania 89.
GKS: Sz. Pietras – Sala (82 Gąsior), T. Stefański, Baka, Jan Kowalski – Anduła (55 Kudzia), Małaczek, Dawid Szymański (46 Bednarski), Lychak (70 J. Stachura, 88 Halik), Smoliński – Zębala.
Korona II: Mamla – Przybysławski, Leszczyński, Mianowany, R. Turek – Chojecki (70 Kotulak) – E. Szymański (88 Kania), Gałązka (74 P. Wójcik), Rogula, Kucharczyk (78 Kabat) – Szulc (70 Michał Pokora).
Żółte kartki: T. Stefański, Jan Kowalski, Anduła, Halik - Leszczyński, Gałązka, R. Turek, P. Wójcik, Małaczek.
Czerwona kartka: Leszczyński (Korona II) za dwie żółte – 60 minuta.
Sędziowali: Marcin Sprzęczka + Piotr Kowalski, Szczepan Górczyński.
Widzów: około 200.

Już w 4 minucie z błędu Mateusza Mianowanego z konieczności grającego na pozycji stopera skorzystał Michajlo Lyczak. Goście wyrównali tuż przed przerwą, bo szybkiej wymianie podań wykończonej przez Radosława Turka. Kiedy wydawało się, że Korona przejęła inicjatywę boisko opuścić musiał Piotr Leszczyński (druga żółta kartka i czerwona) i błyskawicznie skorzystał z tego GKS.

Zobacz jak mecz skomentował jeden z bohaterów Szymon Pietras
Podopieczni Pawła Jaworka kapitalnie rozegrali rzut wolny: Lychak do Jana Kowalskiego, ten wrzutka i głową Mateusz Zębala nie dał szans Rafałowi Mamli. Przyjezdni w dziesiątkę mocno zaatakowali, mieli okazje, ale w 87 minucie znów błysnął Zębala. Środkowy napastnik z Rudek poprzestawiał całą defensywę rywala, dość bierną i podwyższył wynik na 3:1. Spadkowicza stać było na zmniejszenie rozmiarów porażki. Korona II dłużej utrzymywała się przy piłce, stworzyła więcej okazji, lecz miała za dużo słabych punktów.

- Wygrana z zespołem z Kielc smakuje, ale powoli wybiegamy już myślami w przyszłość, koncentrując się na następnych meczach - podkreślił Szymon Pietras. Bramkarz Gminnego Klubu Sportowego Rudki był jednym z bohaterów wczorajszego spotkania.