Grała RS Active 4 Liga. Bramkarz Wisły Sandomierz obronił dwa karne. Klimontowianka wygrała w dziesiątkę! Specjalna dedykacja Spartakusa

Dorota Kułaga, Wojciech Buras, Jaromir Kruk
Spartakus Daleszyce wygrał z Wisłą Sandomierz 3:0.
Spartakus Daleszyce wygrał z Wisłą Sandomierz 3:0. Bartosz Wartałowicz, Wojciech Buras/GKS Rudki
Rozegrana została 7. kolejka RS Active 4 Ligi. W hicie kolejki Klimontowianka Klimontów wygrała z GKS Zio-Max Nowiny 2:1, mimo że od 36 minuty grała w dziesiątkę. Kamil Uciński strzelił zwycięskiego gola dla AKS 1947 Busko-Zdrój, ale nie celebrował radości po tym trafieniu, ponieważ rywalem był jego macierzysty klub - Granat Skarżysko Kamienna. Nie lada wyczynu dokonał bramkarz Wisły Sandomierz Przemysław Janowski. Obronił dwa rzuty karne, ale jego zespół przegrał ze Spartakusem Daleszyce 0:3. Piłkarze Spartakusa wygraną zadedykowali walczącemu z ciężka chorobą Wiesławowi Głozowskiemu.

Grała RS Active 4 Liga. Oto wyniki, relacje i tabela

GKS Rudki – Korona II Kielce 3:2 (1:1)
Bramki: Michajlo Lyczak 4, Mateusz Zębala 57, 87 – Radosław Turek 45, Emil Kania 89.
GKS: Sz. Pietras – Sala (82 Gąsior), T. Stefański, Baka, Jan Kowalski – Anduła (55 Kudzia), Małaczek, Dawid Szymański (46 Bednarski), Lychak (70 J. Stachura, 88 Halik), Smoliński – Zębala.
Korona II: Mamla – Przybysławski, Leszczyński, Mianowany, R. Turek – Chojecki (70 Kotulak) – E. Szymański (88 Kania), Gałązka (74 P. Wójcik), Rogula, Kucharczyk (78 Kabat) – Szulc (70 Michał Pokora).
Żółte kartki: T. Stefański, Jan Kowalski, Anduła, Halik - Leszczyński, Gałązka, R. Turek, P. Wójcik, Małaczek.
Czerwona kartka: Leszczyński (Korona II) za dwie żółte – 60 minuta.
Sędziowali: Marcin Sprzęczka + Piotr Kowalski, Szczepan Górczyński.
Widzów: około 200.

Zobacz bramki z meczu

- Wygrana z zespołem z Kielc smakuje, ale powoli wybiegamy już myślami w przyszłość, koncentrując się na następnych meczach - podkreślił Szymon Pietras. Bramkarz GKS Rudki był jednym z bohaterów spotkania.

Tak mecz skomentował jeden z bohaterów Szymon Pietras

Alit Ożarów – Olimpia Pogoń Staszów 2:2 (1:0)
Bramki: Kamil Bełczowski 11, Jakub Mażysz 88 – Mikołaj Kuca 62, Wojciech Wyrazik 82.
Alit: K. Rybiński – T. Persona, W. Rękas, M. Jasiński, K. Furman (70’ M. Hołody), K. Bełczowski, F. Stępień, M. Wawrylak (65’ M. Kamiński), J. Wódz (70’ B. Soja), I. Wódz, J. Mażysz
Czerwona kartka: Tomasz Persona 22.
Sędziowie: Jakub Chrzanowski - Robert Frączkiewicz - R. Sokołowski.

- Cała gra załamała nam się po czerwonej kartce dla naszego gracza, który miał nadawać ton w dzisiejszym meczu. Później gra przestała nam się układać, szczególnie w drugiej połowie, gdzie zaczęli nas bardziej atakować i podeszli wyżej pressingiem. Wtedy się cofnęliśmy i próbowaliśmy grać z kontrataku, ale nie do końca nam to wychodziło

– podsumował mecz trener Alitu, Paweł Rybus.

Alit dobrze wszedł w mecz, ale krajobraz całej gry ustawiła szybka czerwona kartka dla Tomasza Persona. Coraz lepiej zaczęła poczynać sobie drużyna ze Staszowa, a gdy wydawało się, że bramka Wojciecha Wyrazika da Pogoni pierwsze zwycięstwo w sezonie, już po paru minutach odpowiedział Alit Ożarów i drużyny musiały podzielić się punktami.

Wierna Małogoszcz – Hetman Włoszczowa 4:0 (2:0)
Bramki: Robert Szymański 25, Wojciech Karbownik 35, Krystian Sornat 60, Mateusz Rejowski 85.
Wierna: S. Spurek – M. Malinowski, B. Kuzincow (80’ K. Serek), D. Czarnecki, A. Łata, W. Stojko, K. Klapa (86’ A. Porzuczek), W. Karbownik (69’ R. Bała), K. Sornat (77’ P. Ginter), W. Soboń (18’ R. Szymański), M. Rejowski
Hetman: D. Dyras – P. Cegieła, I. Górski, T. Matuszewski (30’ C. Matuszewski), Ł. Chuptyś, M. Majchrzak (75’ Ł. Palimąka), S. Walasek, G. Małek (62’ O. Olinyk), K. Grzybek (62. K. Michnicki), M. Piekacz (85’ B. Machnik), I. Wójcik
Sędziowie: Tomasz Żołądek - Andrzej Śliwa - Jakub Wilczkowski.

-To było nasze bezdyskusyjne zwycięstwo, mogliśmy wygrać o wiele wyżej. Bardzo dobry mecz w wykonaniu mojej drużyny. Każdy zawodnik dał dzisiaj dużą jakość, licząc również tych co pojawili się z ławki rezerwowych

– komentował po meczu Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Do bardzo przykrej sytuacji doszło w okolicach 16 minuty, gdzie Wiktor Soboń został kopnięty w głowę i musiał zostać przetransportowany karetką do szpitala. Za niego na boisku pojawił się Szymański, który z przytupem zameldował się na placu gry otwierając wynik meczu. Kolejne minuty to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy zakończyli mecz czterobramkowym prowadzeniem. To ważne trzy punkty dla drużyny Mariusz Lnianego, po tym jak Wierna rozpoczęła sezon od trzech porażek z rzędu.

AKS 1947 Busko Zdrój - Granat Skarżysko-Kamienna 1:0 (1:0)
Bramka: Kamil Uciński 24.
AKS 1947: Banach - Gwóźdź, Skiba, Ślefarski, Kowalczyk - F. Rogoziński (90+2 Grad), Szlązak (65. Taler), Załęcki (60. Szymkiewicz), K. Rogoziński, Uciński (75. Dziewięcki) - Pokora.

Zwycięską bramkę dla AKS 1947 zdobył Kamil Uciński, wychowanek Granatu, ale ze zrozumiałych względów nie celebrował radości po strzeleniu tego gola.

-Skromne, ale jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Do 60 minuty mieliśmy pełną kontrolę nad meczem, potem zrobiło się trochę nerwowo. Wynikało to z tego, że mieliśmy dużo bramkowych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Granat przycisnął po godzinie gry, ale dobre zmiany, wejście doświadczonych zawodników uspokoiło grę i dowieźliśmy to prowadzenie do końca meczu - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener AKS 1947 Busko-Zdrój.

Klimontowianka Klimontów- GKS Zio-Max Nowiny 2:1 (1:1)
Bramki: Danylo Sajenko 45, Aliaksej Piatrenka 56 - Damian Kopyciński 9.
Klimontowianka: Pietrasik - Misiura, Sudy, Sajenko, Turek - Wojtachnio (75’ Pająk), Gach (70’ Jas), Skrzypek, Piatrenka, Szakalec (46’ Ferens) - Chmiel.

- Od 36 minuty graliśmy w dziesiątkę po czerwonej kartce Marcina Chmiela. Duże brawa dla drużyny, bo pokazała charakter. Przegrywała i odwróciła losy spotkania. Danylo Sajenko z meczu na mecz jest w coraz lepszej formie, co udowadnia znakomitymi występami

- powiedział Mateusz Miłek, kierownik drużyny Klimontowianki.

Łysica Bodzentyn – Neptun Końskie 1:1 (0:1)
Bramki: Dominik Chrzanowski 70 – Paweł Markowicz 6.
Łysica: A. Dymanowski – Tumulec, Czerwiak, Boksiński, Śmigielski – Mikosa (65 Nbusiso), Moskwa, Do. Chrzanowski, Hajduk (65 Terianyk), Szydłowski (83 Kutera) – Kujawa (76 Garbacz).

W pierwszej połowie z powodu kontuzji kostki boisko opuścił Michał Smolarczyk, napastnik Neptuna.

Orlęta Kielce - Stal Kunów 5:1 (2:0)
Bramki: Piotr Poński 33, 62, Tomasz Gaj 43, Jakub Jaśkiewicz 75, Michał Gajos 85 – Łukasz Swat 52.
Orlęta: K. Zacharski – P. Solnica, M. Dziubek (7’ M. Susło), T. Gaj (70’ M. Gajos), W. Węgliński (75’ M. Motyl)- K. Łokieć, J. Jaśkiewicz, M. Walkowiak, P. Zawierucha, P. Poński (65’ W. Gajos), R. Pryimak (80’ Korobkin).
Stal: A. Szast – A. Borek, W. Śmieszek, D. Cholewiński (46’ B. Wielgus), A. Witek (46’ Ł. Swat), J. Ostrowski (62’ F. Imiełowski), P. Mikos, K. Kowalski, M. Dynarek, D. Gardynik (46’ K. Makówczyński), M. Kosik (46’ B. Niedbała).

Moravia Anna-Bud Morawica - Arka Pawłów 2:1 (2:0)
Bramki: Łukasz Zawadzki 4, Jakub Rybus 6 - Mirosław Kalista 50.

Spartakus Daleszyce - Wisła Sandomierz 3:0 (2:0)
Bramki: Seweryn Sala 12, Stanislaw Mokrosnop 38, Robert Sitarz 77.
Spartakus: Bąbel - Broniś (79 Kurasz), Kaleta, Mokrosnop (70 Borowiecki), Hernik - Kozaczok (46. Brożyna), Górski (45 Święcki), Wołowiec, Głowacki, Chudecki (60 Sitarz)- Sala.

To najniższa porażka mocno odmłodzonej drużyny Wisły w tym sezonie. Bohaterem w zespole z Sandomierza był bramkarz Przemysław Janowski, który obronił dwa rzuty karne. W 10 minucie popisał się udaną interwencją po strzale Stanisława Mokrosnopa, a w 62 minucie po uderzeniu Tomasza Bronisia. Z kilku innych trudnych sytuacji też wyszedł obronną ręką.

- To zwycięstwo nasza drużyna dedykuje wiernemu kibicowi Wiesławowi Głozowskiemu, który walczy z ciężką chorobą. Jesteśmy z Nim i życzymy dużo siły w tym trudnym momencie

- powiedział Janusz Cieślak, trener Spartakusa.