Ruszyły rozgrywki 1 grupy klasy A. Protor Dziki Skarżysko-Kamienna przegrały z Radiator$ Stąporków. Śledź wyniki i tabelę

Bartosz Wartałowicz
Moravia II wygrała z Victorią Mniów 5:1 w pierwszej kolejce A klasy. Zobaczcie wyniki innych spotkań. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Tomasz Wierzbicki
W weekend 19-20.08 sierpnia wystartowały rozgrywki A klasy grupy 1. Śledź wyniki i ligową tabelę.

Ruszyła pierwsza kolejka A klasy grupy 1 19-20.08. Zobacz wyniki i tabelę

MSS Klonówka Masłów - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 2:2 (2:2)
Bramki: Marcin Supierz 34, 38 Jakub Wodecki samobójcza - Mateusz Szmania 4, Jakub Bartyzel 45+1

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczął beniaminek A klasy, który objął prowadzenie w 4 minucie spotkania. W pierwszej odsłonie meczu padły łącznie aż 4 bramki i spotkanie naprawdę mogło się podobać. W drugiej połowie zawodnicy wyraźnie opadli z sił i tempo gry znacznie spadło. Klonówka miała większe posiadanie piłki, ale to goście stworzyli sobie dogodną sytuację i zespół z Masłowa przed porażką uratował słupek.

Moravia II Morawica - Victoria Mniów 5:1
Bramki: Kacper Orliński, Dominik Pasternak, Mateusz Woźniak 2x, Karol Gilewski - Konrad Duda

Mecz był bardzo dobry, pod kątem piłkarskim. Obydwa zespoły chciały i potrafiły grać w piłkę. W 16 meczowej było aż 10 młodzieżowców, co na pewno cieszy. Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu

- powiedział Marek Bożek, trener rezerw Moravii.

Mecz bardzo trudny z uwagi na wielki upał, ale stojący pod znakiem jakości piłkarskiej z obu stron. Nie mieliśmy wielkiego pola manewru z uwagi na wiele absencji w naszym zespole. Kluczowe dla spotkania okazało się pierwsze 20 minut drugiej połowy. W tym fragmencie mieliśmy kilka wybornych sytuacji, by doprowadzić do remisu - sytuacje sam na sam i piękne uderzenie Konrada Dudy, które uderzyło w słupek. Nie udało się niestety skapitalizować przewagi i po kontrataku straciliśmy bramkę na 1-3. Po tym ciosie, przy upale i wobec problemów kadrowych, mimo wielkich chęci nie byliśmy w stanie się podnieść. Dziękuję zawodnikom za wielki wysiłek, zostawione na boisku serce i jakość, jaką pokazali. Ostatecznie - jak to mówią - lepiej raz przegrać 1-5 niż 5 razy 0-1. Po 3 punkty postaramy się sięgnąć za tydzień

- powiedział po meczu dla klubowej strony trener gości, Dawid Kukła

Protor Dziki Skarżysko-Kamienna - Radiator$ Stąporków 1:3 (1:1)
Bramki: Mikołaj Piórkowski 45 - Kacper Trzebiński 44, Mateusz Cieślik 49, Arkadiusz Karpiński 88.

Zenit Chmielnik - KS Smyków 4:0 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Terech, Szymon Wesołowski, Arkadiusz Rogala, Dawid Kuzia

KS Smyków:M. Mendygrał - Szmit, Zbróg (46. Kasiński), Jurek, P. Mendygrał (75. Górecki) - Dulewicz (44. Cołta), Bakura, Młodziński, Wolder (50. Niebudek) - Kuśmierczyk, Sidor

Skała Tumlin - Lechia Strawczyn 2:8
Bramki: Igor Koza x2 - Rafał Kurczyński x3, Krzysztof Kasprzyk, Karol Pańczyk x2, Bartłomiej Piotrowski, Dariusz Boroń

Ozdobą meczu był gol Igora Kozy, który uderzył w górny róg bramki z okolicy około 25 metrów. Skała jednak musiała uznać wyższość Lechii, która utrzymuje świetną dyspozycję z końcówki minionego sezonu.

Zryw Łopuszno - Sokół Nordkalk Górnik Rykoszyn 1:0 (1:0)
Bramka: Karol Grabka 16

Astra Piekoszów - Polonia Białogon Kielce 3:2