Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sandomierski krzemień pasiasty przez pół roku prezentowany jest w gablotach Ambasady Polskiej w Brukseli

Klaudia Tajs
Przez najbliższe pół roku, sandomierski krzemień pasiasty - mniejszych rozmiarów prezentowany jest w gablocie Ambasady Polskiej w Brukseli.
Przez najbliższe pół roku, sandomierski krzemień pasiasty - mniejszych rozmiarów prezentowany jest w gablocie Ambasady Polskiej w Brukseli. Klaudia Tajs
Przez najbliższe pół roku, krzemień pasiasty prezentowany jest w gablocie Ambasady Polskiej w Brukseli. Prezentacja kamienia optymizmu - symbolu Sandomierza, w tak oryginalnym miejscu to pokłosie wyjazdu delegacji reprezentującej Sandomierz, powiat sandomierski oraz Świętokrzyski Urząd Marszałkowski do Brukseli.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sandomierzu na zaproszenie Artura Orzechowskiego, ambasadora Polski pojechali do Brukseli pojechali po raz pierwszy. Delegacja nie pojechała z pustą ręką. Zabrano jabłka, soki, wina i ofertę przygotowaną przez grupy producenckie. W bagażu nie mogło zabraknąć krzemienia pasiastego, który przez pół roku będzie eksponowany w gablocie w Ambasadzie Polski w Brukseli.

Delegacja nie pojechała z pustą ręką. Zabrano  jabłka, soki, wina i ofertę przygotowaną przez grupy producenckie.
Delegacja nie pojechała z pustą ręką. Zabrano jabłka, soki, wina i ofertę przygotowaną przez grupy producenckie. powiat sandomierski

Jak mówi Marcin Piwnik, z zarządu powiatu sandomierskiego wyjazd do Brukseli to nie tylko udział w debacie ekonomicznej poświęconej kierunkom rozwoju gospodarczego województwa świętokrzyskiego, podczas której przedstawicielom sandomierskiego Starostwa towarzyszyli pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta i Gminy Busko Zdrój oraz Uzdrowiska Busko Zdrój. To także nawiązanie współpracy przez sandomierski Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących tak zwaną "marmoladę" a podobną szkołą w miejscowości Namur. - Zależy nam na nawiązaniu współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi o profilu gastronomicznym i hotelarskim - dodał Marcin Piwnik. - Rozmawialiśmy o potencjale naszych jednostek oraz możliwościach przyszłej współpracy w zakresie branży spożywczej i hotelarskiej. Zależy nam, aby nasza młodzież mogła tam pojechać a kadra pedagogiczna poznać tamtejsze metody nauczania.

Głównym punktem pierwszego dnia pobytu było spotkanie w Instytucie Polskim w Brukseli, gdzie miała miejsce prezentacja potencjału gospodarczego, inwestycyjnego, turystycznego, prozdrowotnego regionu świętokrzyskiego z udziałem przedstawicieli świata biznesu z krajów Beneluxu. Organizatorem wydarzenia był Ambasador RP w Królestwie Belgii JE Artur Orzechowski. W spotkaniu uczestniczył m. in. Luc Baron Vansteenkiste prezes Belgij sko- Polsko- Luxemburskiej Izby Handlowej BEPOLUX w Brukseli. Wyjazd do szkoły w Namur odbył się drugiego dnia pobytu w Brukseli.

Sandomierz reprezentowali: Marcin Piwnik z Zarządu Powiatu, Witold Stefaniak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sandomierzu, reprezentujący jednocześnie spółkę „San Export Group”, Janusz Suszyna – Naczelnik Wydziału Oświaty, Dariusz Łuczak, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Sandomierzu, Jerzy Marcjan reprezentujący Grupę Sadowniczo – Warzywniczą „Złoty Sad” Sp. z o. o. w Samborcu oraz Dariusz Socha, kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie