Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sandomierskie święto muzyki coraz bliżej

(GOP)
Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Maria Pomianowska i inni znakomici artyści wystąpią na Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”. Organizatorzy przygotowali różnorodny program - będzie muzyka dawna, dramat liturgiczny, muzyka chińska i irlandzka oraz filmowa, a także balet.

TOP Sportowy24. Hity internetu minionego tygodnia wyłowione z mediów społecznościowych

Festiwal rozpocznie się 17 sierpnia. W Domu Katolickim wystąpi Edyta Geppert z zespołem VASIE. Artystka zaprezentuje publiczności swoje największe przeboje.

Następnego dnia również w Domu Katolickim zabrzmi muzyka dawna w wykonaniu białoruskiego zespołu Stary Olsa. Nagrał on 12 albumów tradycyjnych melodii z czasów średniowiecza i renesansu. Wśród tych utworów znajdują się popularne europejskie tańce, pieśni rycerskie i ballady trubadurów. Najnowsza płyta „Medieval Classic Rock” prezentuje najpopularniejsze utwory rockowe, zagrane na średniowiecznych instrumentach.

19 sierpnia o 20 w dominikańskim kościele św. Jakuba zostanie wystawiony „Ludus Danielis” Gra o Proroku Danielu – dramat liturgiczny według manuskryptu katedry w Beauvais z XII wieku w wykonaniu Scholi Węgajty.

20 sierpnia w Domu Katolickim zaśpiewa Mieczysław Szcześniak. Wokalista zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Nierówni”, która zawiera utwory oparte na tekstach księdza Jana Twardowskiego. Koncert odbędzie się z udziałem amerykańskich muzyków, którzy współtworzyli z nim ten wyjątkowy album.

Wieczór 24 sierpnia będzie nie lada gratką dla miłośników muzyki i tańca z Zielonej Wyspy. W Domu Katolickim wystąpi zespół Carrantuohill, który już od 30 lat wykonuje muzykę opartą na celtyckiej tradycji. Dotychczas dał ponad 2600 koncertów w Polsce i na świecie oraz wydał 15 płyt, przy produkcji których współpracował z wieloma uznanymi artystami. Podczas Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu” wystąpi z wokalistką Anną Buczkowską i formacją taneczną Salake, wielokrotnymi mistrzami świata w tańcu irlandzkim.

„Smoki i orły. Muzyczne zabytki Chin i Polski” – to tytuł wydarzenia, które odbędzie się w Domu Katolickim 25 sierpnia. Utwory polskie - zabytki średniowieczne i renesansowe między innymi Wincentego z Kielczy, Mikołaja Gomółki, Mikołaja z Radomia, Wacława z Szamotuł, Piotra z Grudziądza zostaną wykonane przez muzyków pod dyrekcją Marii Pomianowskiej na zrekonstruowanych staropolskich fidelach kolanowych. Tradycje muzyczne Nanyin oraz najstarsze ludowe pieśni południa Chin zostaną wykonane na starożytnych instrumentach chińskich przez artystów pod dyrekcją prof. Liu Shuna.

26 sierpnia w przedostatnim dniu festiwalu w Domu Katolickim zostanie zaprezentowane publiczności „Jezioro Łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uznanego na całym świecie Petersburg International Ballet.
27 sierpnia na zakończenie w Domu Katolickim wystąpią muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali z koncertem muzyki filmowej.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20. Wszystkie z wyjątkiem „Ludus Danielis” są płatne. Bilet normalny kosztuje 30 złotych, a ulgowy 20 złotych. Karnety są cenie 140 i 100 złotych.

Bilety i karnety można kupić codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, telefon.: +48 15 644 61 05.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie