Sandra Drabik - prezentujemy nominowanych w 65. Plebiscycie Sportowym

Dorota Kułaga
Prezentujemy siódmego nominowanego sportowca w 65. Plebiscycie Sportowym Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2016. Oto Sandra Drabik ze Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce.

Przypomnijmy, że w naszym plebiscycie wybieramy dziesięciu najpopularniejszych sportowców, trzech trenerów województwa świętokrzyskiego, a także trzy Największe Talenty Regionu. Talenty wybierze plebiscytowa kapituła z grona talentów - laureatów we wszystkich powiatach oraz w Kielcach. Uroczyste ogłoszenie wyników na wielkiej sportowej gali, która 3 lutego 2017 roku odbędzie się w Targach Kielce.

A wracając do Sandry Drabik, rok 2016 był dla niej udany. Została mistrzynią Polski w olimpijskiej kategorii 51 kilogramów - jest w niej najlepsza w naszym kraju. Wygrała Międzynarodowy Turniej Feliksa Stamma, została też uznana za najlepszą zawodniczkę tych zawodów. Kilka dni temu wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach Europy, które odbyły się w Sofii. - Jest niedosyt, bo była szansa na to, żeby wejść do finału i walczyć o złoty medal. Nie udało się, ale mam drugi medal mistrzostw Europy i to na pewno cieszy - powiedziała nam Sandra Drabik. W tym roku nie spełniła swojego sportowego marzenia i nie zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Została jednak w boksie amatorskim i podejmie się tego wyzwania za cztery lata. Ma nadzieję, że w Tokio będzie już reprezentować Polskę w olimpijskiej rywalizacji.

Sandra znana jest z tego, że lubi podejmować ryzyko, lubi mocną dawkę adrenaliny. Skoczyła na bungee, ze spadochronem, motolotnię też ma za sobą. - Ostatnio w prezencie urodzinowym dostałam od koleżanek lekcję flyboardu. Polega to na tym, że na desce wykonuje się różne akrobacje w wodzie i w powietrzu. Siłą napędowa flyboarda jest skuter wodny. To ekstremalny sport, ale bardzo ciekawy. Nie znoszę monotonii, lubię jak ciągle coś się dzieje, jak są emocje i dawka adrenaliny - mówiła nam Sandra. I dodała, że w grudniu będzie się chciała nauczyć jeździć na nartach. - To moje kolejne wyzwanie - przyznała.

Sandra Drabik

Ma 28 lat. Reprezentantka Polski w boksie. Mistrzyni kraju, brązowa medalistka mistrzostw Europy w olimpijskiej kategorii 51 kilogramów. Wygrała też Turniej imienia Feliksa Stamma. Głosuj, wysyłając SMS na numer 71321 o treści: SWS.7

Zasady głosowania

Wybieramy 10 najpopularniejszych sportowców województwa świętokrzyskiego. Głosujemy za pomocą kuponów, klików na portalu www.echodnia.eu, portalu społecznościowego Facebook oraz wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWS.numer kandydata. Wybieramy trzech najpopularniejszych trenerów województwa świętokrzyskiego. Głosujemy za pomocą kuponów, klików na portalu www.echodnia.eu, portalu społecznościowego Facebook oraz wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWT.numer kandydata. Cena SMS-a 1,23 złotego z VAT. Głosowanie za pomocą SMS, Facebooka i portalu kończy się 23 stycznia 2017 roku o godzinie 24. Uwaga: 1 SMS - 10 punktów, 1 głos przez Facebooka - 2 punkty, jeden głos za pomocą portalu - 1 punkt. Głosy na kuponie - sportowiec i trener - po 10 punktów.

W środę Furmanek

W 1963 i 1964 roku wygrał kolarz Ryszard Zapała
65. plebiscyt jest jubileuszowy, dlatego przypominamy laureatów wcześniejszych edycji.
W 1963 i 1964 roku w naszym plebiscycie zwyciężył Ryszard Zapała. Był to kolarz szosowy, reprezentant Polski. Startował w barwach Lechii Kielce, Piasta Chęciny, Floty Gdynia i SHL Kielce. W 1963 roku zajął 49 miejsce na mistrzostwach świata w wyścigu indywidualnym ze startu wspólnego oraz siódme w Tour de Pologne. W 1964 roku był piąty w Wyścigu Pokoju.