Scyzory z pucharem marszałka. Koszykarze Pactum Scyzory Kielce wygrali Turniej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego 2019

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa

Salutare Wrocław, For Heroes Kraków i Pactum Scyzory Kielce – te trzy zespoły zmierzyły się w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Koszykówce na Wózkach 2019. Najlepsi okazali się gospodarze.

Najwięcej punktów w turnieju zdobył Filip Moćko ze Scyzorów. Wybrano też najlepszą piątkę turnieju i najbardziej obiecujących zawodników.

Najlepszym zawodnikom i zespołom puchary i medali wręczali Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przy urzędzie marszałkowym Arkadiusz Ślipikowski oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Piotr Kisiel.

Dla kielczan był to kolejny wygrany turniej w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Wcześniej wygrali oni jeden z trzech turniejów Pactum Cup.

Poprzedni sezon był najlepszym w kilkuletniej historii klubu koszykówki na wózkach z Kielc, który swoje mecze rozgrywa głównie w Suchedniowie. Zespół Pactum Scyzory Kielce został mistrzem kraju, a Scyzory zdobyły także Puchar Polski.

Najbliższy sezon drużyna rozpocznie 30 listopada wyjazdowym meczem w Konstancinie, a 14 i 15 grudnia w Suchedniowie odbędzie się turniej o Puchar Polski.

Wyniki turnieju:

Pactum Scyzory Kielce Salutare Wrocław 59: 37 (21:12,14:12, 18:12, 12:18)

Pactum Scyzory: Moćko Filip 27, Świeboda Jarosław 2, Minda Mariusz 2 ,Gajewski Jarosław 6 , Jabłoński Filip, Koczwara Ireneusz, Sobieraj Krystian 16 (1x3), Wrona Michał 12, Moćko Szymon, Szymczak Jan, Pożoga Maciej, Hubert Nowak.

Pactum Scyzory Kielce – For Heroes Kraków 54:60 (23:4,14:8, 5:24, 12:24)

Pactum Scyzory: Moćko F. 15 (1x3), Świeboda 3, Minda 2 ,Gajewski 7 (1x3) ,Jabłoński, Koczwara .Sobieraj 16 (1x3), Wrona 4,, Moćko Sz. 5 , Szymczak 2,Pożoga, Nowak.

Salutare Wrocław – For Heroes Kraków 91:30 (17:6,21:18, 27:14, 26:22)

Pactum Scyzory Kielce – Salutare Wrocław 58: 48 (19:7,21:9, 11:14, 7:18)

Pactum Scyzory: Moćko Filip 26 (4 x3), Świeboda Jarosław 6, Minda Mariusz 4 ,Gajewski Jarosław, Jabłoński Filip2, Koczwara Ireneusz 2, Sobieraj Krystian 8, Wrona Michał 3, Moćko Szymon, Szymczak Jan, Pożoga Maciej 1, Hubert Nowak.

Pactum Scyzory Kielce – For Heroes Kraków 70:39 (30:5,20:22, 14:3, 6:9)

Pactum Scyzory: Moćko F. 30 (5x3), Świeboda 15, Minda 2, Gajewski, Jabłoński, Koczwara, Sobieraj 10, Wrona, Moćko Sz. 5, Szymczak 6, Pożoga 4, Nowak.

Salutare Wrocław For Heroes Kraków 61:41 (12:15,19:10, 16:8, 16:8)