Secemin i Czostków najlepsze w województwie w tenisie stołowym

Rafał Banaszek
Drużyny szkolne z Secemina zdobyły aż trzy medale w wojewódzkim drużynowym turnieju tenisa stołowego w Bilczy. archiwum prywatne
Reprezentacja dziewcząt ze szkoły podstawowej w Czostkowie i drużyna chłopców z gimnazjum w Seceminie zostały mistrzami województwa świętokrzyskiego w drużynowym turnieju tenisa stołowego. Obie szkoły papieskie będą reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski.

Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców z rocznika 2002-2004 odbył się w Bilczy. Głównym organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce w województwie zdobyły dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Czostkowie: Oliwia Wijas i Natalia Robak. Ich opiekunką była Anna Robak.

Co ciekawe, w finale zmierzyły się one z drugą drużyną deblową dziewcząt z powiatu włoszczowskiego – Seceminem (Magdalena Maroń i Oliwia Kosiec). Czostkowianki wygrały z secemiankami 3:1. Drugi debel kobiecy z Secemina w składzie: Małgorzata Skrzypczyk i Kinga Pudło zajął piąte miejsce.

W turnieju chłopców powiat włoszczowski reprezentowały dwie drużyny z Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Seceminie, które spotkały się ze sobą w finale. Podopieczni Sławomira Jarmudy rozegrali zacięty mecz, który zakończył się zwycięstwem 3:0 zespołu Marcel Pawlik i Jakub Sikorski z Sebastianem Bartyzelem i Jakubem Koziełem.

Tenisistki z Czostkowa i tenisiści z Secemina będą reprezentować województwo świętokrzyskie na Mistrzostwach Polski w drużynowym tenisie stołowym, które rozegrane zostaną w dniach 11-13 czerwca w Rawie Mazowieckiej.