Sensacyjna wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie

(PK)
freeimages.com
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Siódemka Legnica przegrała z KSSPR Końskie 32:34 (15:14). Wynik meczu to duża niespodzianka.

Siódemka Legnica - KSSPR Końskie 32:34 (15:14)

KSSPR: Wnuk, Szot – Smołuch 8, Mastalerz 7, Jamioł 7, Słonicki 3, Napierała 2 (2), Pilarski 1, Szczepanik 3, Bąk 2, Matyjasik 1 (1), Janus.

W pierwszej rundzie Siódemka wygrała w Końskich aż 30:18 i w rewanżu najwyraźniej zlekceważyła konecczan. A ci zagrali bardzo dobry mecz i sprawili dużą niespodziankę. W koneckim zespole wyróżnili się bramkarz Patryk Wnuk oraz skuteczni Rafał Jamioł, Patryk Mastalerz i Sebastian Smołuch.
W 18 minucie gospodarze prowadzili 11:8, ale KSSPR nie pozwoliło im już powiększyć przewagi. W drugiej połowie drużyna Michała Przybylskiego szybko odrobiła straty, a prowadzenie ciągle przechodziło z rąk do rąk. Nasz zespół lepiej prezentował się w obronie, wyłączając dwóch bramkostrzelnych zawodników z Legnicy, Roberta Szuszkiewicza i Bartosza Nastaja, którzy zdobyli tylko po jednym golu.
W 48 minucie goście objęli prowadzenie 26:23. W 57 Paweł Piwko doprowadził do remisu 30:30, ale w zaciętej końcówce skuteczniejszy był zespół z Końskich, który wygrał w Legnicy po raz trzeci z rzędu.