MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Shihan Remigiusz Karpiński: - Mistrzostwa Świata Karate w Kielcach to wydarzenie na miarę Igrzysk Olimpijskich. Zapraszam

Marcelina Różycka
Marcelina Różycka
Shihan Remigiusz Karpiński, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai
Shihan Remigiusz Karpiński, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai materiały organizatora
Shihan Remigiusz Karpiński, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai o organizacji 7. Mistrzostw Świata Karate w Kategoriach Wagowych w Polsce i znaczeniu wydarzenia.

W jakich okolicznościach doszło do przyznania Polsce organizacji Mistrzostw Świata Karate w Kategoriach Wagowych?

Światowa Organizacja Karate rozesłała w 2016 roku, przed mistrzostwami w Astanie, list z informacją, że poszukuje kandydata do zorganizowania kolejnego turnieju. Wówczas odbyło się w Warszawie spotkanie, na którym przeanalizowaliśmy nasze możliwości i zapadła decyzja władz krajowych naszej organizacji, że przygotujemy dokumentację i zgłosimy naszą kandydaturę. Dołożyliśmy starań, żeby nasza prezentacja multimedialna oraz inne materiały wypadły jak najlepiej. Podczas Mistrzostw Świata w Astanie w 2017 roku odbyło się zebranie zarządu World Karate Organization, podczas którego były rozpatrywane kandydatury. O organizację imprezy ubiegała się również Brazylia.  Po przedstawieniu naszej prezentacji przedstawiciel Brazylii, pełen uznania dla tego, co zobaczył, oświadczył, że wycofuje kandydaturę swojego kraju na rzecz Polski.

Shihan, dlaczego wybór padł na Kielce?

W tym mieście mamy pozytywnych ludzi, chętnych do pracy. Są tu sprzyjające warunki, bardzo dobre kontakty z władzami miasta oraz województwa. Wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka, która jest posłanką ze Świętokrzyskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski oraz Urząd Miasta Kielce wspierają nas podczas przygotowań, a to bardzo ważne przy tak dużym przedsięwzięciu.

Jaki jest charakter 7. Mistrzostw Świata Karate w Kategoriach Wagowych?

To jest wydarzenie w świecie karate na miarę Igrzysk Olimpijskich. Do Kielc przyjeżdżają przedstawiciele 10 regionów, na które jest podzielona Światowa Organizacja Karate, w ramach których w ciągu trzech lat odbywały się kwalifikacje. Łącznie gościmy 178 zawodników z całego świata. Uczestnicy przyjechali z regionów WKO, do których należą Australia, Afryka, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa, Bliski Wschód. Oddzielnym regionem jest Japonia. Ze względu na agresję Rosji na Ukrainę zawodnicy rosyjscy zostali wykluczeni z turnieju.

Jakie korzyści, poza możliwością oglądania wspaniałego sportowego widowiska, przyniesie organizacja turnieju w Kielcach?

Przede wszystkim promocyjne. Każdy region, każde miasto, województwo, klub zabiega o promocję, a promocja poprzez sport jest najlepszą możliwością. Ponadto w ramach mistrzostw odbędzie się międzynarodowe seminarium dla trenujących karate. Najlepsi instruktorzy ze świata poprowadzą w kilku sesjach treningowych szkolenia dla zawodników oraz adeptów tej sztuki walki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie