Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Siarkopol na 1. Konferencji Współczesna Geologia Samorządowa. Mówiono o ochronie wód podziemnych - zobacz zdjęcia

Anna Kowalska
O ochronie wód podziemnych w otworowej kopalni siarki opowiadał dyrektor Kopalni Siarki „Osiek” Marcin Pawlik.
O ochronie wód podziemnych w otworowej kopalni siarki opowiadał dyrektor Kopalni Siarki „Osiek” Marcin Pawlik. Jerzy Kurzątkowski
O ochronie wód podziemnych w otworowej kopalni siarki na przykładzie Kopalni Siarki „Osiek” mówił podczas 1. Konferencji Współczesna Geologia Samorządowa dyrektor Kopalni Siarki „Osiek” Marcin Pawlik. W Wydarzeniu, w Cedzynie koło Kielc, którego Partnerem jest Grupa Azoty Siarkopol bierze udział ponad 200 osób z całego kraju.

Siarkopol na konferencji w Cedzynie

- Metoda otworowej eksploatacji siarki okazała się w 29 - letnim okresie jej stosowania technologią, która ograniczyła do minimum lub wyeliminowała całkowicie najbardziej negatywne efekty oddziaływania. Kopalnia Siarki „Osiek” działa na zupełnie innych zasadach, niż wcześniej funkcjonujące kopalnie w Grzybowie czy Jeziórku. Zastosowaliśmy tam zamknięty obieg wód, instalacje chemisorpcji. Prowadzimy ciągłą profilaktykę przeciwerupcyjną oraz wiele działań rekultywacyjnych. Za sprawą tych rozwiązań nasza nowoczesna kopalnia siarki w znikomym stopniu ingeruje w środowisko naturalne – powiedział dyrektor Kopalni Siarki „Osiek” w Osieku, Marcin Pawlik.

Podkreślił, że w okresie eksploatacji Kopalni Siarki „Osiek” chemiczny skład wód pobliskich ujęć : „Wiązownica”, „Ruszcza”, „Zawidza” nie uległ zmianie. - Są to wody doskonałej jakości, w pełni odpowiadające normom wód pitnych -poinformował dyrektor Pawlik.

Podkreślił, że Grupa Azoty Siarkopol to przedsiębiorstwo, którego priorytetem działalności jest dbałość o środowisko.

- Działamy blisko natury - nasza kopalnia współegzystuje ze środowiskiem przyrodniczym. Dlatego ciągle sięgamy po coraz to nowsze rozwiązania w zakresie ochrony środowiska i eliminujemy zagrożenia związane z jego zanieczyszczeniem, podejmując kolejne technologiczne, innowacyjne wyzwania – powiedział dyrektor Pawlik.

1.Konferencja Współczesna Geologia Samorządowa rozpoczęła się w środę i zakończy w piątek.

To największe i najważniejsze spotkanie przedstawicieli państwowej administracji geologicznej i nadzoru górniczego, a także naukowców, praktyków i przedsiębiorców zajmujących się szeroko definiowanymi zagadnieniami geologicznymi, mającymi w dobie kryzysu surowcowego priorytetowe znaczenie w gospodarce i stabilności kraju.

W wydarzeniu, którego partnerem jest Grupa Azoty Siarkopol uczestniczy ponad 200 osób, w tym przedstawiciele administracji geologicznej z województw: świętokrzyskiego, warmińsko – mazurskiego, pomorskiego, mazowieckiego. Organizatorem jest Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy. Patronat Honorowy objęli: minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zobaczcie zdjęcia z konferencji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie