Rafał Soboń
Na zdjęciu podczas treningu libero Kamila Colik, oraz dwie środkowe - Paulina Stroiwąs i Sava Thaka. Rafał Soboń
W sobotę o godzinie 17 w Ostrowcu KSZO zagra z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza

Pierwsza kolejka Orlen Ligi potwierdziła, że to będzie interesujący sezon. Nie zabrakło niespodzianek sportowych i poza sportowych.

Siatkarki KSZO Ostrowiec w minioną niedzielę we Wrocławiu zainaugurowały nowy sezon w Orlen Lidze. Pierwszy mecz nie wypadł okazale, bowiem zakończył się przegraną 0:3. - Dobrze zaczęliśmy pierwszego seta, spokojnie grając w wielu sytuacjach do momentu, kiedy Impel wzmocnił zagrywkę, z którą sobie nie radziliśmy. W drugim secie graliśmy bardzo poprawnie, ale nie skończyliśmy kilku kontr - po prostu nie byliśmy w stanie dobrze wystawić piłki. Trzeci set był dobry do stanu 14:11 dla nas. Później popsuło się przyjęcie i nie daliśmy rady już nic więcej ugrać - mówił po meczu trener KSZO, Dariusz Parkitny.

Wiele emocji towarzyszyło także innym spotkaniom Orlen Ligi, a po ich zakończeniu, najwięcej działo się w Łodzi, Rzeszowie oraz Dąbrowie Górniczej.

ŁKS Łódź, który na parkiety najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju powrócił po 23 latach przerwy, przegrał na inaugurację z innym beniaminkiem - Budowlanymi Toruń. Po tej porażce z funkcji szkoleniowca łodzianek zrezygnował Maciej Bartodziejski. We wtorek, stery objął jego następca - Słowak Michal Masek.

Sporo emocji towarzyszyło także wyjazdowej potyczce Developresu SkyRes Rzeszów z najbliższym rywalem KSZO, Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Na parkiecie 3:0 (25:21, 25:21, 26:24) wygrały gospodynie, jednak w ich składzie było aż cztery zawodniczki z zagranicy, podczas gdy regulamin rozgrywek wyraźnie mówi, że jednocześnie na parkiecie podczas meczów Ligi Zawodowej każda z drużyn biorących udział w meczu musi posiadać na boisku w każdym momencie gry co najmniej trzy zawodniczki krajowe. To uchybienie wskazali działacze w piśmie skierowanym do Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, domagając się przyznania w tym meczu walkoweru. Jaka będzie decyzja w tej sprawie, pokażą najbliższe dni.

Tymczasem ostrowczanki przygotowują się do inauguracji sezonu we własnej hali. Jak wspominaliśmy, rywalem będzie ekipa z Dąbrowy Górniczej. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.

Organizatorzy przewidzieli dla kibiców sporo atrakcji. O oprawę muzyczną zadba DJ Ucho, w przerwie zatańczy formacja Progres oraz odbędą się konkursy z nagrodami. Prowadzona będzie także zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu 3-letniego Krzysia Kępczyka.

Także w sobotę, o godzinie 13 w ramach Młodej Ligi kobiet KSZO zagra z młodzieżą MKS Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianki w pierwszej kolejce uległy BKS Profi Credit Bielsko Biała 2:3. KSZO uległ natomiast 0:3 we Wrocławiu tamtejszemu Impelowi. Kto w sobotę sięgnie po pierwszą wygraną w lidze?

Oba mecze rozegrane zostaną w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Świętokrzyskiej 11.

Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:14, 25:22, 25:17)

Impel: Hancok 4, Kaczor 3, Mędrzyk 11, Kossanyiova 13, Bałucka 7, Ptak 14, Sawicka (libero) oraz Sikorska 3, Konieczna 5, Cembrzyńska.

KSZO: Polak 1, Kapturska 6, Brzóska 5, Ściurka 5, Soter 4, Piotrowska 9, Pawliukowska (libero) oraz Szpak, Colik, Thaka 1.

Przebieg: I set: 1:0. 8:5. 16:11, 20:12, 25:14. II set: 1:0, 8:6, 13:8, 16:13, 18:18, 22:21, 25:22. III set: 1:0, 7:8, 11:14, 18:14, 25:17.