Siatkarki KSZO Ostrowiec powalczyły w Bydgoszczy, ale przegrały wszystkie sety

Mirosław Rolak
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:19, 25:17, 25:22)

Pałac: Misiuna 6, Krzywicka 13, Gałucha 13, Ziółkowska 5, Balmas 15, Mazurek 3, Jagła (libero) i Kuligowska, Różyńska 1.
KSZO: Wojtowicz 7, Gejko 3, Miros 8, Dorsman 6, Tracz 8, Słonecka 10, Kucińska (libero) i Zackiewicz, Wołoszyn 1, Oktaba, Rdzanek (libero).

Po wygranej w ubiegłym tygodniu z #Volley Wrocław, ostrowieckie siatkarki jechały do Bydgoszczy z nadziejami, choć faworytem meczu z Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz nie były. Niestety ostrowczankom nie udało się wygrać nawet jednego seta, choć w każdym prowadziły wyrównaną walkę, a przez większą część pierwszej i trzeciej partii były na prowadzeniu. Niestety w końcówkach setów zdecydowanie lepsze były gospodynie.
Pierwszy set rozpoczął się bardzo pomyśl nie dla KSZO, bo podopieczne trenera Frantiszka Backay’a, pięknie blokowały ataki gospodyń i „odskoczyły” na trzy punkty (1:4). Niestety gospodynie nie pozwalały powiększyć przewagi i wreszcie doprowadziły do remisu (9:9), Kolejny udany blok Anny Miros i skuteczne ataki Swietłany Dorsman i Anastazji Trach dały KSZO kolejnej punkty !5:15. I wtedy rpozpo0częły się kłopoty. Po złej zagrywce Pauli Słoneckiej, gospodynie zdobyły pięć punktów (20:15) i nie dały już sobie odebrać zwycięstwa w pierwszym secie.
Początek drugiego seta był wyrównany. P udanym ataku Dorsman był remis (3:3), ale potem gospodynie wyszły znowu na prowadzenie. Trudna do powstrzymania Tamara Gałucha seryjnie zdobywała punkty skutecznymi atakami i Pałac utrzymywał przewagę (9:6, 13:10). KSZO odpowiadał atakami Słoneckiej i Justyny Wójtowicz, ale straty nie dało się odrobić.
Najbardziej emocjonujący był trzeci set, a którym od początku prowadziły ostrowczanki (1:5). Znowu dobrze atakowały Miros, Słonecka i Dorsman, ale nie pozwalały powiększyć przewagi i wreszcie po ataku Gałuchy był remis 15:15). Jeszcze raz po atakach Wójtowicz i Trach KSZO objął prowadzenie, ale znowu lepsze w końcówce były gospodynie.

Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!