Siatkarki KSZO Ostrowiec zostają w Orlen Lidze

/dor, mir/
Siatkarki KSZO Ostrowiec utrzymały się w Orlen Lidze.
Siatkarki KSZO Ostrowiec utrzymały się w Orlen Lidze. KSZO Ostrowiec
W czwartym meczu barażowym o utrzymanie się w Orlen Lidze siatkarki KSZO Ostrowiec pokonały Wisłę Warszawa 3:0, wygrały rywalizacje w barażach 3:1 i tym samym zapewniły sobie w przyszłym sezonie grę w Orlen Lidze.

Wisła WARSZAWA - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (23:25, 22>25, 21:25).

Wisła: Laziuk (8), Łozowska, Ciaszkiewicz-Lach (12), Nadziałek (4), Hatala (7), Sobczak (5), Saad (libero) oraz Wellna (4) i Nowgorodczenko (1)

KSZO: Brzóska (15), Polak (2), Ściurka (9), Kapturska (21), Soter (5), Piotrowska (2), Pauliukouskaja (libero) oraz Thaka (5), Szpak, Szałankiewicz

W czwartym meczu barażowym ostrowiecki zespół nie popełnił juz błędu i od początku narzucił swój styl gry. Bardzo dobra gra blokiem przyniosła KSZO prowadzenie (6:4), a po świetnych zagrywkach Brzóski gospodynie były zupełnie bezradne, a ostrowieckie siatkarki skutecznymi atakami zdobywały kolejne punkty. Cały czas utrzymywały przewagę (12:16), i nie pozwoliły sobie odebrać w pierwszym secie zwycięstwa, mimo że w końcówce rywalki nieco zmniejszyły stratę.

Bardzo podobnie wyglądał drugi set, w którym znowu nie do zatrzymania były Joanna Kapturska i Roksana Brzóska. KSZO prowadzi 8:4, a potem 19:12 i na nic się zdała ofiarna gra gospodyń.

Ostatnia odsłona to prawdziwy popis ostrowieckich zawodniczek, które od początku dominowały i nie pozostawiły złudzeń która drużyna jest lepsza i zasługuje na grę w Orlen Lidze.