Siatkarska Młoda Liga: Porażka z sąsiadem w Radomiu

/SAW/
Siatkarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Effector Kielce przegrali na wyjeździe w Młodej Lidze z Czarnymi 0:3 Tylko pierwszy set był zacięty.

RCS Czarni Radom - AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce 3:0 (27:25, 25:19, 25:19).
ASZ Politechnika Świętokrzyska Effector: Sławnikowski, Orczyk Plutka, Lisowski, Wacek, Sokołowski, Dzierżyński (libero) oraz Wasilewski, Walendzik, Fortuna, Sobota.

Kielczanie powalczyli z gospodarzami tylko w pierwszym secie, którego przegrali na przewagi. W dwóch pozostałych znacznie lepiej radziła sobie drużyna Czarnych i wygrała cały mecz po 71 minutach.
Najskuteczniejszy w ekipie trenera Mateusza Grabdy był Piotr Orczyk, który zdobył 17 punktów.
W innych meczach: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:0, Lotos Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz 3:0, SMS PZPS Spała - Jastrzębski Węgiel 3:0, BBTS ATH Bielsko-Biała - Indykpol AZS Olsztyn 0:3, Asseco Resovia Rzeszów - PSP AZS Częstochowa - mecz we wtorek.

1. SMS Spała 19 53 56:12
2. Asseco Resovia 18 41 45:22
3. Lotos Trefl 17 36 43:23
4. ZAKSA 18 34 42:32
5. AZS Olsztyn 18 33 40:28
6. Jastrzębski Węgiel 18 26 32:32
7. AZS POLIT ŚW. EFF. 19 26 32:37
8. Transfer 19 25 32:39