Siatkówka. Gimnazjalistki ze Skarżyska - Kamiennej mistrzyniami województwa. Ostrowczanki drugie (zdjęcia)

/waf/
Zespół siatkarek Gimnazjum numer 1 w Skarżysku - Kamiennej.
Zespół siatkarek Gimnazjum numer 1 w Skarżysku - Kamiennej. Waldemar Frańczak
Uczennice Gimnazjum numer 1 w Skarżysku - Kamiennej wygrały finałowy turniej Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Wicemistrzyniami województwa zostały ostrowczanki, a trzecią lokatę wywalczyły dziewczęta z Opatowa.

Wyniki

Wyniki

Grupa A
Gim. Fałków - Gim. nr 1 Skarżysko 0:2 (13:25, 20:25)
Gim. nr 9 Kielce - Gim. nr 1 Skarżysko 0:2 (21:25, 19:25)
Gim Fałków - Gim. nr 9 Kielce 0:2 (23:25, 16:25)
1. Gim. nr 1 Skarżysko 2 4 4:0
2. Gim. nr 9 Kielce 2 3 2:2
3. Gim. Fałków 2 2 0:4
Grupa B
Gim. Dobromierz - Gim. Bodzentyn 0:2 (8:25, 20:25)
Gim. nr 2 Opatów - Gim. Bodzentyn 2:0 (25:23,25:12)
Gim. Dobromierz -Gim. nr 2 Opatów 0:2 (15:25, 17:25)
1. Gim. nr 2 Opatów 2 4 4:0
2. Gim. Bodzentyn 2 3 2:2
3. Gim. Dobromierz 2 2 0:4
Grupa C
Gim. nr 3 Ostrowiec - Gim. nr 1 Sandomierz 2:0 (25:23, 25:23)
Gim. Zagnańsk - Gim. nr 1 Sandomierz 2:0 (25:12, 25:19)
Gim. nr 3 Ostrowiec - Gim. Zagnańsk 2:1 (25:10, 17:25, 15:11)
1. Gim. nr 3 Ostrowiec 2 4 4:1
2. Gim. Zagnańsk 2 3 3:2
3. Gim. nr 1 Sandomierz 2 2 1:4
Finał:
O miejsca I-III:
Gim. nr 1 Skarżysko - Gim. nr 2 Opatów 2:0 (25:20, 25:21)
Gim. nr 2 Opatów - Gim. nr 3 Ostrowiec 0:2 (15:25, 19:25)
Gim. nr 3 Ostrowiec - Gim. nr 1Skarżysko 1:2 (25:20, 30:32, 14:16)
1. Gim. nr 1 Skarżysko 2 4 4:1
2. Gim. nr 3 Ostrowiec 2 3 3:2
3. Gim. nr 2 Opatów 2 2 0:4
O miejsca IV-VI:
Gim. nr 9 Kielce - Gim. Bodzentyn 2:0 (25:21, 25:19)
Gim. Bodzentyn - Gim. Zagnańsk 0:2 (9:25, 17:25)
Gim. Zagnańsk - Gim. nr 9 Kielce 2:0 (25:17, 25:11)
1. Gim. Zagnańsk 2 4 4:0
3. Gim. Bodzentyn 2 2 0:4

Składy trzech najlepszych zespołów:
Gim. nr 1 Skarżysko: Paulina Kłuś, Natalia Chruścińska, Paulina Świtowska, Dominika Łękawska, Aleksandra Ungier, Aleksandra Jędrzejczyk, Ewa Sidor, Maria Pałosz, Wiktoria Wnukowska, Agnieszka Mosiołek, Dagmara Młynarczyk, Alicja Białek, Aleksandra Wikło, Wiktoria Zubilewicz, Gabriela Młodnicka. Opiekunowie- Andrzej Warwas, Cezary Lisowski.

Gim. nr 3 Ostrowiec: Paulina Nowak, Oliwia Lewińska, Zuzanna Urbańska, Iza Pałczyńska, Katarzyna Kończak, Paulina Stawnicka, Aleksandra Rusinowicz, Martyna Stańko, Marta Podeszwa. Opiekunowie- Anna Kępczyńska, Maria Jaros, Paweł Łagoda.

Gim. nr 2 Opatów: Justyna Czeczot, Weronika Czub, Martyna Gałka, Patrycja Janik, Paula Łukawska, Angelika Majka, Olga Orzechowska, Aleksandra Popek, Olga Sadłocha, Julia Słowik, Sylwia Ścibisz. Opiekun- Marta Skowron.

W hali KSZO Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. odbył się turniej finałowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.

W zawodach uczestniczyło 9 drużyn. W pierwszej fazie zawodów drużyny rywalizowały w trzech grupach.
Ich zwycięzcy toczyli walkę o miejsca na podium, natomiast zespoły z drugich miejsc w grupach- o miejsce od 4 do 6.

Bardzo zacięta rywalizacja była o miejsca medalowe. Drużyny Gimnazjum numer 1 w Skarżysku- Kamiennej i Publicznego Gimnazjum numer 3 w Ostrowcu Św., po pokonaniu zespołu Gimnazjum numer 2 w Opatowie, rozegrały dramatyczny mecz decydujący o mistrzostwie województwa. Ostrowczanki po wygraniu pierwszej partii 25:20, w dwóch następnych uznały wyższość rówieśnic ze Skarżyska- 30:32 i 14:16.

Mistrzem województwa zostało więc Gimnazjum nr 1 w Skarżysku- Kamiennej. Drugie miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Św., a trzecie Gimnazjum nr 2 w Opatowie.