Siódme miejsce "młodzieżówki" z zawodniczkami KSS Kielce w składzie na mistrzostwach w Czechach

/PK/
Siódme miejsce zajęła reprezentacja Polski piłkarek ręcznych na rozgrywanych w Czechach młodzieżowych mistrzostwach świata. W składzie "biało-czerwonych" były trzy zawodniczki KSS Kielce.

W meczu o siódme miejsce nasz zespół pokonał w piątek Norwegię 24:23 (12:14). Do przerwy niemal cały czas prowadziły Norweżki, a ich przewaga sięgała czterech bramek. W drugiej połowie długo niewiele się zmieniało. Ale w końcówce meczu Polki zaczęły zmniejszać starty, aby na siedem minut przed końcem doprowadzić do remisu 20:20, a za moment objąć jednobramkowe prowadzenie. Minutę przed końcową syreną drużyna trenera Andrzeja Niewrzawy prowadziła 24:23, kolejna akcja rywalek była nieskuteczna, a Polki ostatnią akcję dociągnęły do końca spotkania.

W meczu z Norwegią zagrały trzy zawodniczki KSS Kielce: bramkarka Marta Wawrzynkowska (jeszcze nie wiadomo, czy będzie grała w zespole z Kielc, ponieważ są problemy z ustaleniem kwoty transferu z jej poprzednim klubem, SPR Olkusz) oraz Honorata Syncerz i Joanna Drabik, które nie rzuciły bramek.