SMS ZPRP I Kielce przegrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski w Pucharze Polski piłkarzy ręcznych. Wyrównany mecz z faworytem

Damian Wiśniewski
SMS ZPRP I Kielce o mało nie sprawił niespodzianki w Pucharze Polski
SMS ZPRP I Kielce o mało nie sprawił niespodzianki w Pucharze Polski SMS ZPRP I Kielce
Grający w Lidze Centralnej zawodnicy SMS ZPRP I Kielce zmierzyli się w Pucharze Polski z przedstawicielem ORLEN Superligi, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Po wyrównanej walce przegrali z faworytem 30:31.

SMS ZPRP I Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:31 (12:12)
SMS ZPRP:
Fajfer 6, Pepliński 6, Mielczarski 5, Luksa 3, Olczyk 3, Aksamit 2, Wywrot 2, Burzyński 1, Korus 1, Rodak 1, Cacak, Dróżdż, Bujok, Cichoń, Pilz.
Piotrkowianin: Krajewski 5, Matyjasik 4, Wadowski 4, Żyszkiewicz 4, Stolarski 3, Swat 3, Filipowicz 2, Chmurski 1, Grzesik 1, Kowalski 1, Makowiejew 1, Surosz 1, Szopa 1, Kot, Mosiołek.

Mecz był bardzo wyrównany, zaczął się nawet od prowadzenia 3:0 kieleckiej drużyny. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się remisem 12:12.

Po przerwie SMS ZPRP początkowo dał odskoczyć przeciwnikowi, ale później o mało go nie dogonił.

- Pierwszy kwadrans drugiej odsłony to zdecydowana dominacja Piotrkowianina. W 45. minucie było 23:16 i wydawało się, że awans jest niezagrożony. Na pięć minut przed końcem spotkania było 30:25 i wtedy nasz zespół praktycznie stanął. Ambitna młodzież z Kielc poczuła swoją szansę. W 60. minucie było już tylko 30:31 i SMS ZPRP miał piłkę. Na wyrównanie na szczęście zabrakło już czasu - tak drugą połowę relacjonował klub z Piotrkowa Trybunalskiego.

13 lutego kielczanie wrócą do rywalizacji w Lidze Centralnej. Ich domowym przeciwnikiem będzie wtedy KPR Padwa Zamość, początek o godzinie 19.