Sołectwo Roku - wyróżnienie dla miejscowości, duma dla mieszkańców!

Akcja specjalna Mistrzowie Agro 2024
Trwa największy plebiscyt sołecki i rolniczy - Mistrzowie Agro. Po raz kolejny wspólnie z Czytelnikami wyróżnimy i docenimy nie tylko najbardziej zaangażowane w życie wsi osoby, ale też polecane agroturystyki czy sołectwa, w których żyje się najlepiej! Nominacje dla poszczególnych miejscowości spotkały się z ogromną radością mieszkańców, co możemy zaobserwować między innymi w mediach społecznościowych.

Sama nominacja do tytułu Sołectwo Roku to wyróżnienie, które niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji dla wszystkich osób, związanych z daną miejscowością.

Kliknij i czytaj więcej o akcji!
ZAGŁOSUJ lub ZGŁOŚ
kandydata

Nagrody w poszczególnych etapach natomiast to ogromna szansa na promocję wszelkich aktywności i inicjatyw, podejmowanych we wsi oraz ich realne, finansowe wsparcie. W etapie wojewódzkim na zwycięzcę czeka 3 000 zł, a na etapie ogólnopolskim aż 10 000 zł! Nic więc dziwnego, że w walkę o głosy angażują się całe lokalne społeczności. Co może pomóc w drodze do zwycięstwa? Oto kilka wskazówek.

Daj się zauważyć!

W pierwszej kolejności warto zadbać o prezentację sołectwa na stronie plebiscytu. Każdy uczestnik ma możliwość dodania zdjęć, opisu oraz innych informacji, np. linku do strony wsi na Facebooku. Fotografie, pokazujące piękno miejscowości nie tylko zobrazują jej atrakcyjność, ale przede wszystkim już na pierwszy rzut oka wyróżnią ją na tle innych, biorących udział w akcji. To cenna wskazówka dla osób, które trafiają na ranking, nie znając dokładnie wszystkich miejscowości.

Po kliknięciu w nazwę miejscowości z atrakcyjnym zdjęciem odbiorca znajdzie się na stronie poświęconej tylko temu sołectwu. Na niej będzie mógł zobaczyć więcej fotografii, jednak kluczową rolę odgrywa tu opis. Jego długość zależy od Ciebie - można skupić się na położeniu geograficznym wsi, jej najbliższym otoczeniu i walorach przyrodniczych, warto też wspomnieć o inicjatywach, podejmowanych przez mieszkańców oraz wszystkim, co wyróżnia miejscowość na tle innych!

Wykorzystaj siłę
mediów społecznościowych!

Pomocne w zdobywaniu głosów i promowaniu udziału sołectwa w akcji mogą okazać się także media społecznościowe. Publikacja posta informującego o nominacji na stronie miejscowości na Facebooku to świetny pomysł. Warto zachęcać użytkowników platformy do komentowania i udostępniania naszej wiadomości - dzięki takim działaniom algorytm lepiej oceni nasz post i zyskamy szansę na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Pamiętajmy także o tym, aby odpowiadać i reagować na komentarze oraz zachęcać do dalszej dyskusji.

Sołectwo Roku
- to brzmi dumnie!

Nagroda w plebiscycie Mistrzowie Agro to nie tylko wyróżnienie, ale również szansa na promocję miejscowości, jej mieszkańców i ich działań na forum ogólnopolskim oraz finansowe wsparcie podejmowanych w sołectwie inicjatyw. Warto zachęcić lokalną społeczność do zaangażowania w promocję głosowania. Każdy post na profilu mieszkańca czy organizacji, działającej na terenie wsi, to dodatkowa szansa na głosy!

Pamiętajmy, że media społecznościowe kochają autentyczność i oryginalność. Ciekawe grafiki, piękne zdjęcia czy pomysłowe nagrania wideo to świetny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji i zdobycie nie tylko nowych obserwujących, ale przede wszystkim wielu głosów w naszej akcji! Właśnie tego wszystkim uczestnikom akcji Mistrzowie Agro serdecznie życzymy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie