Solidna obrona i pewne zwycięstwo KSSPR Końskie z Orlenem Upstream SRS Przemyśl w I Lidze piłkarzy ręcznych

Wojciech Buras
KSSPR Końskie wygrało w Przemyślu.
KSSPR Końskie wygrało w Przemyślu. Dawid Łukasik
KSSPR Końskie wygrało na wyjeździe z ORLEN-em Upstream SRS Przemyśl 33:29 w meczu 8. kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Arkadiusza Bąka szybko odskoczyli z wynikiem i do samego końca kontrolowali przebieg sobotniego starcia. "W pierwszej połowie zagraliśmy koncertowo w obronie" - mówił trener koneckiego zespołu.

Spokojne zwycięstwo KSSPR Końskie

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - KSSPR Końskie 29:33 (13:18)
KSSPR: Markowski, Baran - Janus 4, Woś 8, Falasa 5, Ł. Sękowski 2, Stępniewski, Biegaj 5, Włodarski 3, Różnowski 2, Włoskiewicz 3, Słonicki 1.

Zawodnicy z Końskich pojechali do Przemyśla po porażce w minionej kolejce z liderem - Unimetal Recycling MTS Chrzanów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:24 na korzyść jedynej niepokonanej drużyny w I Lidze.

W sobotę podopieczni Arkadiusza Bąka mierzyli swoje siły z ORLEN-em Upstream SRS Przemyśl, czyli drużyną środka tabeli, która miała na swoim koncie przed tym meczem trzy zwycięstwa.

KSSPR z przytupem rozpoczęło zmagania na Podkarpaciu. W 14 minucie objęło prowadzenie 8:4 za sprawą Bartosza Wosia, a chwilę później odskoczyło na 6 bramek przewagi dzięki bramce Łukasza Sękowskiego. Zawodnicy z Końskich grali solidnie w obronie i wykorzystywali swoje szanse w ataku. W efekcie prowadzili do przerwy 18:13.

Po wyjściu szatni podopieczni Arkadiusza Bąka dorzucili szybkie dwa gole. Najpierw trafił Rafał Biegaj, później karnego wykorzystał Bartosz Woś i tablica wyników wskazywała rezultat 20:13 na korzyść szczypiornistów z Końskich, którzy kontrolowali przebieg drugiej połowy. Dopiero w samej końcówce zespół z Przemyśla zdołał zbliżyć się do rywala na dystans dwóch bramek, ale goście nie mieli problemu by domknąć mecz i ostatecznie triumfować 33:29.

Tak cieszyli się ze zwycięstwa zawodnicy KSSPR Końskie:

Najskuteczniejszym zawodnikiem KSSPR był Bartosz Woś - zdobywca 8 goli.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, a przede wszystkim defensywy mojego zespołu. W pierwszej połowie zagraliśmy koncertowo w obronie. W drugiej wyszli do nas nieco wyżej i mieliśmy problem z karami, ale dowieźliśmy korzystny wynik do końca - krótko skomentował Arkadiusz Bąk, trener zespołu z Końskich.

W następnej kolejce KSSPR zagra u siebie z Luxioną AZS UMCS Lublin. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia.