I Liga piłkarzy ręcznych. Lider z Chrzanowa za silny dla KSSPR Końskie. "Zadecydowały nasze błędy własne" - mówił Arkadiusz Bąk

Wojciech Buras
Lider z Chrzanowa pokonał KSSPR Końskie.
Lider z Chrzanowa pokonał KSSPR Końskie. Dawid Łukasik
Szczypiorniści KSSPR Końskie przegrali u siebie 24:29 z Unimetalem Recycling MTS Chrzanów w 7. kolejce I Ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Arkadiusza Bąka mierzyli się z liderem tabeli, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze w sezonie. "Zadecydowały nasze błędy własne" - mówił trener gospodarzy.

Lider z Chrzanowa za silny dla KSSPR Końskie

KSSPR Końskie - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 24:29 (13:14)
KSSPR: Markowski, Baran - Janus 1, Woś, Falasa 3, Ł. Sękowski 5, Stępniewski 2, Biegaj 1, Włodarski 2, Różnowski 2, Włoskiewicz 7, Hubka 1, Słonicki.

Zobaczcie wideo z meczu w Końskich

Zespół z Końskich podchodził do sobotniego spotkania po dwóch wysoki zwycięstwach z rzędu. Najpierw pokonał w 5. kolejce KS Viret CMC Zawiercie 32:24, a następnie zwyciężył w Kielcach z SMS ZPRP II w derbach województwa świętokrzyskiego. Drużynę prowadzoną przez Arkadiusza Bąka czekało nie lada wyzwanie. Do Końskich przyjechał lider tabeli I Ligi, który nie stracił w bieżących rozgrywkach choćby punktu.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Goście z Chrzanowa prowadzili, ale nie mogli odskoczyć na więcej niż dwie bramki. W efekcie w 29 minucie był remis 13:13. Do wyrównania doprowadził Kacper Różnowski. Ostatecznie to MTS zszedł do szatni na jednobramkowym prowadzeniu po dobrze wykonanym rzucie karnym przez Macieja Sieczkę. Gol padł w ostatnich 60 sekundach pierwszej części spotkania.

W drugiej odsłonie meczu KSSPR Końskie wyszło po raz pierwszy na prowadzenie w 34 minucie za sprawą Macieja Stępniewskiego. Dalsza część starcia należała jednak do lidera. W grę gospodarzy wkradły się błędy, co zostało natychmiast wykorzystane przez MTS. Zespół z Chrzanowa odskoczył na dystans 4-5 trafień i nie dał sobie wyrwać zwycięstwa już do końca regulaminowego czasu gry.

Najwięcej bramek dla zespołu z Końskich rzucił Sebastian Włoskiewicz - 7.

- To był dobry mecz, ale niestety przegrany. Trzymaliśmy się długo w grze. W drugiej połowie popełniliśmy kilka niewymuszonych błędów. Ogólnie były to naprawdę niezłe zawody, zarówno w naszym wykonaniu, jak i do oglądania dla kibiców - powiedział Arkadiusz Bąk, szkoleniowiec KSSPR.

W następnej kolejce zespół z Końskich zmierzy się na wyjeździe z ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Mecz odbędzie się w sobotę, 25 listopada, o godzinie 18.