Sparta Kazimierza Wielka przegrała z Podhalem Nowy Targ

(KAR)
Sparta Kazimierza Wielka przegrała z Podhalem Nowy Targ w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Stanisław Owca, Sparta Caffaro:

- Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Wyszliśmy na prowadzenie i mieliśmy kontrolę, nad tym co się działo na boisku. W drugiej połowie przytrafiły nam się kardynalne błędy w obronie, po których straciliśmy bramki.

Podhale Nowy Targ - Sparta Caffaro Kazimierza **Wielka 3:2 (0:1)**

Bramki: 0:1 Jan Kret 41 min., 1:1 Sebastian Gąsiorek 59, 2:1 Fabian Fałkowski 64, 3:1 Fałkowski 68, 3:2 Andrzej Musiał 90+3.

Podhale: Truty - Basta, Mikołajczyk, Gąsiorek, Misiura (55. Janura) - Komorek (84. Waksmundzki), Duda (60. Fałkowski), Świerzbiński, Czubin (74. Mroszczak) - Drobnak, Pająk.

Sparta Caffaro: Iliński 4 - Czajka 5, Tyrpuła 4 (80. Dziwiszewski 1), Kret 5, Poniedziałek 4 (50. Pamintasu 3) - Drame 4, Łakota 4, Kawula 5, Downar-Zapolski 4 (65. Adamczyk 1) - Wąż 4 (54. Musiał 2), Kozieł 5.

Kartka: żółta: Poniedziałek (Sparta Caffaro). Sędziował: Konrad Kolak (Stary Sącz). Widzów: 250.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania toczył się wyrównany bój. Przed przerwą goście z Kazimierzy Wielkiej wyszli na prowadzenie. W 41 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę dla Sparty Caffaro zdobył Jan Kret. Po przerwie kazimierski zespół zagrał słabo w defensywie. Po błędach w ciągu niespełna dziesięciu minut stracił on aż trzy gole. Katem Sparty Caffaro okazał się rezerwowy gracz Podhala Fabian Fałkowski, który zdobył dwie bramki. W końcówce gracz gości Andrzej Musiał miał dwie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Wykorzystał tylko jedną. W doliczonym czasie gry pokonał Dawida Trutego.