Sparta Kazimierza Wielka wygrała z Wisłą Sandomierz. W sobotę mecz z Czarnymi

Kamil Markiewicz
Krzysztof Kozieł zdobył trzy bramki dla Sparty Caffaro Kazimierza Wielka w derbowym meczu z Wisłą Sandomierz. Kamil Markiewicz
Sparta Kazimierza Wielka wygrała z Wisłą Sandomierz w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Sparta Caffaro Kazimierza Wielka - Wisła Sandomierz 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Kozieł 2 min., 2:0 Kozieł 46, 3:0 Kozieł 50.

Sparta Caffaro: Iliński 6 - M. Adamczyk 6, Czajka 7, Kret 6, Poniedziałek 5 - Zawadzki 7 (85. Tyrpuła nie klas.), Drame 5 (54. Łakota 4), Oleksa 6, Downar-Zapolski 6 - Pamintasu 0, Kozieł 8 (75. Wąż 2).

Wisła: Kozłowski 5 - Zimoląg 2 (30. Kabata 2), Korona 0, Beszczyński 5, Bażant 5 - Ł. Adamczyk 5 (80. Kosno nie klas.), Mykytyn 5, Szepeta 4, Chorab 5 - Kwiecień 3 (60. Świrk 1), Michalski 2 (46. Łata 2).

Kartki: czerwona: Pamintasu (62 min., za dwie żółte, Sparta Caffaro); Korona (80 min., za dwie żółte, Wisła); żółte: Drame, Pamintasu, Czajka, Tyrpuła (Sparta Caffaro); Bażant, Chorab, Korona, Szepeta (Wisła).

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce). Widzów: 150.

Sparta Caffaro Kazimierza Wielka pokonała na własnym boisku w derbowym meczu naszego województwa Wisłę Sandomierz 3:0

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. W 2 minucie po kontrataku Patryk Oleksa dośrodkował do Krzysztofa Kozieła, który strzałem z 5 metrów umieścił piłkę w bramce gości. Kazimierski zespół mógł podwyższyć prowadzenie w 23 minucie. Sytuacji nie wykorzystał Kozieł, który trafił w słupek.

W pierwszej połowie szanse na wyrównanie mieli Mateusz Michalski i Mirosław Kabata. Po uderzeniu pierwszego z nich piłka minęła bramkę gospodarzy. Strzał drugiego obronił Michał Iliński.

Druga połowie rozpoczęła się dla Sparty Caffaro równie dobrze, jak pierwsza. W 46 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dariusz Zawadzki przedłużył podanie głową. Piłka odbiła się od obrońcy Wisły, przejął ją Kozieł, który z bliskiej odległości pokonał Jakuba Kozłowskiego. Sandomierzanie nie zdążyli ochłonąć po utracie drugiej bramki, a już przegrywali 0:3. W 50 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kozieł zdobył trzecią bramkę dla Sparty Caffaro w tym spotkaniu. W 60 minucie okazję na strzelenie gola miał zawodnik Wisły Daniel Beszczyński, ale nie udało mu się jej wykorzystać.

Od 62 minuty gospodarze grali w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jakub Pamintasu. Siły wyrównały się w 80 minucie. Za dwa żółte kartoniki, czerwoną kartką ukarany został zawodnik gości Dawid Korona.

Przewaga gospodarz nie była aż tak duża, jakby wskazywał na to wynik. Kazimierski zespół zagrał bardzo skutecznie wykorzystując większość sytuacji, które stworzył sobie w tym pojedynku.

MÓWIĄ TRENERZY

Stanisław Owca, Sparta Caffaro: - Szybko zdobyta bramka ustawiła losy pierwszej połowy. Mieliśmy jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, niestety ich nie wykorzystaliśmy. Druga połowa ułożyła się nam równie dobrze. W ciągu pięciu minut zdobyliśmy dwie bramki.

Adam Mażysz, Wisła: - Na mecz nie pojechali z nami Bartosza Madeja i Tomasz Wolan. Mimo braku tych graczy nie spodziewałem się, że przegramy. Niestety spotkanie ułożyło się dla nas fatalnie. Sparta przeprowadzała zabójcze kontrataki. Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki.

W sobotę o 12 Sparta zagra na wyjeździe z Czarnymi Połaniec.