Spartę Kazimierza Wielka sprawdzi Korona Kielce

Kamil Markiewicz
Jakub Gadawski zadebiutował w bramce Sparty Caffaro Kazimierza Wielka w trzeciej lidze, w meczu przeciwko Unii Tarnów. Kamil Markiewicz
Kazimierski zespół doznał siódmej porażki w tym sezonie. Uległ Unii Tarnów 0:1

Niestety po raz kolejny w tym sezonie nasza trzecioligowa drużyna nie potrafiła utrzymać koncentracji do końca spotkania. W sobotę w Tarnowie wydawało się, że Sparta Caffaro zdobędzie punkt, po wyrównanym spotkaniu z Unią. Niestety w 90 minucie gola dla gospodarzy strzelił Krzysztof Wrzosek, pozbawiając nasz zespół punktu. - Pierwsze 20 minut należało do gospodarzy, którzy mieli przewagę. Później mecz się wyrównał. Było to spotkanie walki. Po przerwie nasza gra wyglądała lepiej. Niestety znów w końcówce po kardynalnym błędzie straciliśmy bramkę - powiedział po spotkaniu Stanisław Owca, trener Sparty Caffaro.

Muszą popracować nad skutecznością

Sytuacja w tabeli kazimierskiego zespołu robi się coraz trudniejsza. Sparta Caffaro zajmuje piętnaste miejsce z dorobkiem 10 punktów. Podopieczni trenera Stanisława Owcy prezentują się w każdym spotkaniu nieźle. Niestety grają bardzo nieskutecznie, bo sytuacje na zdobycie bramek mają. Dodatkowo dochodzą błędy, których nie mogą ustrzec się zawodnicy. Już po raz kolejny brak koncentracji do ostatnich minut spotkania pozbawił naszą ekipę punktów. - W nasze grze nie jest wiele do poprawy. Zespół prezentuje się dobrze, ale naszą bolączką są błędy indywidualne, po których tracimy bramki. Muszę jakoś wpłynąć na zawodników, żeby się oni odblokowali. Na pewno musimy poprawić skuteczność - mówił Stanisław Owca.

Przyjeżdża Korona Kielce

W niedzielę, o godzinie 15, w meczu dwunastej kolejki trzeciej ligi, kazimierska drużyna podejmować będzie na własnym boisku rezerwy Korony Kielce. Nasi przeciwnicy w minionej kolejce zremisowali u siebie z drugim zespołem Cracovii Kraków 1:1. Spotkanie w Kielcach, mimo, że w obu zespołach zagrali piłkarze z pierwszych drużyn, które grają w ekstraklasie, nie było porywającym widowiskiem. Na boisku było dużo walki, ale oba zespoły miały mało podbramkowych sytuacji. - Ciężko powiedzieć, jaki skład będzie miała do dyspozycji Korona. Jeśli będzie ona wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny, to będzie ciężko z nią grać. Jeśli nie będzie ich zbyt wielu, to powinniśmy sobie z nimi poradzić - mówił szkoleniowiec Sparty Caffaro.

Pierwszy zespół Korony gra w piątek, o godzinie 20.30, we Wrocławiu ze Śląskiem.

Debiut Jakuba Gadawskiego

W sobotnim meczu w Tarnowie, w bramce kazimierskiego zespołu zadebiutował 21-letni Jakub Gadawski. Jego występ mimo utraty bramki należy zaliczyć do udanych. Nie miał on zbyt dużych szans na obronę strzału zawodnika Unii.