Spójnia Stargard Szczeciński - UMKS Kielce 67:62

Redakcja
Najbliżej od kilku miesięcy wyjazdowej wygranej byli w sobotę pierwszoligowi koszykarze UMKS Kielce. Kielczanie ulegli jednak po emocjonującej końcówce w Stargardzie Szczecińskim miejscowej Spójni 62:67.

Spójnia Stargard Szczeciński - UMKS Kielce 67:62, (17:19, 23:14, 18:14, 9:15)
UMKS:
Fąfara 14, Król 13, Busz 10, Makuch 9, Bacik 7, Wróbel 5, Tokarski 3, Miernik 1, Osiakowski, Kamecki.

Spotkanie od początku zapowiadało emocje, bo kielczanie nie pozwolili gospodarzom przejąć inicjatywy. Sami lepiej weszli w mecz i wygrywali przez całą pierwszą kwarte. Pierwszy kryzys pojawił się wraz z początkiem drugiej kwarty, kiedy stargardzianie zanotowali "run 8:0" i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Taką przewagę utrzymali do końca pierwszej połowy. Ta nieco została powiększona po kolejnych dziesięciu minutach, bo po trzech kwartach kielczanie tracili do Spójni 11 "oczek". W naszym zespole brakowało szczególnie punktów Marcina Wróbla, który od początku nie mógł się wstrzelić w stargardzkie kosze, a całe spotkanie zakończył z zaledwie jednym celnym rzutem z gry. Na szczęście jedną z najlepszych połów w ofensywie rozegrał Łukasz Fąfara, który już do przerwy zdobył wszystkie swoje 14 punktów, a po przerwie skutecznie obsługiwał podaniami kolegów.

W czwartej kwarcie kielczanie wrócili do gry po fenomenalnej serii 7 punktów z rzędu Pawła Bacika, a w samej końcówce ważne "trójki" dołożyli też Damian Tokarski i Artur Busz. Niestety gospodarze w decydujących momentach odpawiadali tym samym. Mieli przy tym sporo szczęścia, tak jak przy celnym rzucie z dystansu równo z końcową syreną Tomasza Stępnia. W ostatnich sekundach uwodniczyła się przewaga gospodarzy pod koszem, kiedy w przedostatniej akcji Wiktor Grudziński dwukrotnie zbierał piłkę z atakowanej tablicy. To pozwoliło z kolei wsponianemu Stępniowi przypieczętować wygraną dwoma rzutami wolnymi, bo kielczanie musięli ratować się faulami.