"Srebrny" Jaś. Drugie wicemistrzostwo Polski Dytkowskiego

/waf/
Jaś Dytkowski ma już w dorobku dwa srebrne medale mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim.
Jan Dytkowski z KSZO Ostrowiec Św. wywalczył drugi srebrny medal mistrzostw Polski 14-latków w pływaniu.

200 m zmienny
15. Marta Mikołajczyk (Korona-Swim Kielce) 2:37.08 (el. 2:36.92)
26. Paulina Marzec (Salos Cortile Kielce) 2:40.83
15. Patryk Kowalski (Unia Busko-Zdrój) 2:26.96 (el. 2:25.08)

26. Aleksandra Woszczyńska (KSZO Ostrowiec) 2:41.16

Reprezentant KSZO był znowu bohaterem ekipy naszego województwa na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat, które od piątku odbywają się w Gorzowie Wielkopolskim. Jaś dostał się do finału 400 metrów stylem dowolnym z drugim wynikiem z eliminacji. W finale poprawił swój rezultat płynąc w czasie 4:11.75, jednak do pierwszego na mecie Dawida Pietrzaka z MUKS Piętnastka AQUA Bydgoszcz stracił ponad 6 sekund. Srebrny medal to drugi krążek z tego kruszcu wywalczony przez ostrowczanina w Gorzowie. W pierwszym dniu zawodów był drugi na 200 metrów kraulem.

Druga w finale B na tym samym dystansie była jego koleżanka klubowa Patrycja Loranty. W finałach B pływali także Marta Mikołajczyk (Korona-Swim Kielce) i Patryk Kowalski (Unia Busko-Zdrój) na 200 metrów stylem zmiennym.

Niestety, nadal bez medalu pozostają nasi reprezentanci na mistrzostwach Polski 15-latków w Ciechanowie. Największymi sukcesami są udziały w finałach B. Karolina Długołęcka (Unia Busko-Zdrój) zajęła ósme miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym, natomiast na 400 metrów kraulem Mateusz Krycia z KSZO Ostrowiec Św. wygrał ten finał i zajął siódme miejsce, wyprzedzając 0.01 sekundy swojego klubowego kolegę Sebastiana Książka.