Srebro dla Karoliny Kołeczek na mistrzostwach Polski seniorów

Dorota KUŁAGA [email protected]
Karolina Kołeczek z Sandomierza w Bielsku - Białej poprawiła rekord życiowy, województwa i zdobyła srebrny medal na 100 metrów przez płotki. Dorota Kułaga
Karolina Kołeczek z Sandomierza zdobyła jedyny medal dla Kielecczyzny na mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce

Jeden medal zdobyli lekkoatleci z województwa świętokrzyskiego na 88. Mistrzostwach Polski Seniorów w Bielsku-Białej. "Srebro" w biegu na 100 metrów przez płotki wywalczyła Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz, która po raz kolejny poprawiła rekord województwa.

Zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 13,43. Poprawiał o 0,05 sekundy należący do niej rekord województwa świętokrzyskiego juniorek i seniorek. Wygrała Urszula Bhebhe z AZS AWF Warszawa - 13.34.
- Jestem bardzo zadowolona z tego startu. Cieszę się z wyniku i z medalu, bo rywalizowałam ze starszymi zawodniczkami. Za tydzień mam mistrzostwa Polski juniorów, liczę na to, że w Białymstoku powalczę o złoty medal - powiedziała 19-letnia Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz.

KULA NA WYSOKIM POZIOMIE

Czwarta w konkursie skoku o tyczce była Agnieszka Wrona z KKL Kielce z wynikiem 3,90. Wygrała Monika Pyrek z OSOT Szczecin - 4.45. Na czwartej pozycji uplasowała się Mariola Ślusarczyk z WiR Łopuszno w biegu na 3000 m z przeszkodami - 10.24,08. Piąte miejsce w pchnięciu kulą zajął Kamil Zbroszczyk z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. W ostatniej szóstej próbie uzyskał 19,07 m. Zgodnie z oczekiwaniami złoty medal zdobył Tomasz Majewski z AZS AWF Warszawa - 21,07, srebrny Damian Kusiak z AZS AWF Biała Podlaska - 19,81, brązowy Mateusz Mikos z AZS AWF Kraków - 19.40.

Zbroszczyka wyprzedził jeszcze Jakub Giża ze Stali Mielec, który pchnął 19,26. - Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, żeby na mistrzostwach Polski sześciu zawodników uzyskało wyniki powyżej 19 metrów - mówił Grzegorz Furmanek, trener KKL Kielce.
Dobrze w rywalizacji z najlepszymi polskimi zawodniczkami spisała się 16-letnia Katarzyna Furmanek z KKL Kielce. Zajęła ósme miejsce w rzucie młotem z rezultatem 54.59, zbliżonym do rekordu życiowego.

ZŁOTY MEDAL FRANKIEWICZ

W Bielsku-Białej startowali też lekkoatleci związani z naszym regionem, którzy teraz reprezentują barwy innych klubów. W sobotę złoty medal w biegu na 5000 m wywalczyła Wioletta Frankiewicz, była zawodniczka STS Skarżysko, obecnie reprezentująca AZS AWF Kraków. Uzyskała czas 15:50.70 i wyprzedziła Iwonę Lewandowską z LKS Vectra-DGS Włocławek - 15:55.10.
Pozostałe wyniki: rzut dyskiem: 8. Renata Misiarczyk (KKL) - 45,47; 3000 m z przeszkodami: 8. Mariusz Kondrat (Trójka Sandomierz) - 9.01,77; skok wzwyż: 10. Anna Styrcz (AZS AWF Kraków, była zawodniczka Budowlanych Kielce) - 1.74; 1500 m: 10. Dawid Kubiec (Juventa Kobex Starachowice) - 3.48,82; chód sportowy na 20 km: 11. Paweł Gawroński (AZS AWF Kraków, były zawodnik Delfina Połaniec) - 1:42:55; 5000 m: 13. Łukasz Woźniak (KKL) - 15.29,74, 14. Marcin Fudalej (KKL) - 15.48,68; 1500 m: 14. Wojciech Jarosz (Juventa Kobex) - 3.52,06.